Słyszeliście o eksperymencie wpływania na nastrój przeprowadzonym w 2012 przez administrację facebooka? Część użytkowników w proponowanych postach otrzymywać miało treści wyraźnie negatywne a część pozytywne. Eksperyment miał na celu sprawdzenie siły perswazji i odniósł oczekiwane efekty. Użytkownicy nieświadomi tego, że zostali zmanipulowani, zaczęli publikować treści nacechowane pozytywnie lub negatywnie, w zależności od tego, co otrzymali. Ciekawe, prawda? Podobnym eksperymentom poddawani jesteśmy nieustannie. W domu, w pracy, a nawet w sklepie podczas codziennych zakupów. Z książki dr Britta dowiecie się, czym jest manipulacja poprzez kotwiczenie i w jakim celu się ją stosuje. Nauczycie się jak samemu przeprowadzać eksperymenty na wzór tych Zimbardo i jak interpretować ich wyniki. Jak z łatwością zapamiętywać długie ciągi liczb czy kilkustronicowe teksty a tym samym jak uczyć się skutecznej? Według autora książki wystarczy znaleźć pomiędzy nimi charakterystyczne powiązania i schematy. Podążaj śladami najsłynniejszych badaczy z dziedziny psychologii i bądź tak jak oni, - eksperymentuj, odkrywaj i doskonale się przy tym baw !
Jestem zachwycona tym poradnikiem, bardzo wiele się z niego dowiedziałam i kilka eksperymentów (np. ten z pinezkami i świecą) przeprowadziłam zgodnie z wytycznymi dr Britta. Autor udowadnia, że da się zwiększyć swoją kreatywność poprzez proste ćwiczenia. Jest to książka przydatna zarówno dla uczniów, studentów, jak i dla pracodawców, którzy chcą skutecznie zmotywować swój personel do efektywniejszej pracy. Wiedza tu przedstawiona jest wiedzą konkretną i przydatną w codziennym życiu. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych poradników, jaki miałam okazję w ostatnim czasie przeczytać. Polecam wam go serdecznie, bo wiem, że po jego przeczytaniu przyznacie mi rację
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

Informacje dodatkowe o Psychologia dla ciebie. Eksperymentuj i odkrywaj fascynujący świat ludzkich zachowań:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Psych Experiments
Dodał/a opinię: violetanddog

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Zobacz opinie o książce Psychologia dla ciebie. Eksperymentuj i odkrywaj fascynujący świat ludzkich zachowań

Kup książkę Psychologia dla ciebie. Eksperymentuj i odkrywaj fascynujący świat ludzkich zachowań

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis