Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Kompleksowy przewodnik po ludzkim ciele!

Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu oferuje ekscytujące spojrzenie na wewnętrzne funkcjonowanie ludzkiego ciała.

Podręczniki często opisują fascynujące układy istniejące we wnętrzu ludzkiego ciała czy procesy je regulujące w dość nudny sposób. Ten łatwy do zrozumienia przewodnik eliminuje nieciekawe szczegóły i zamiast tego zapewnia fascynującą lekcję anatomii.

Książka omawia wszystkie aspekty rozwoju anatomicznego i fizjologii człowieka. W poszczególnych rozdziałach opisane są części ludzkiego ciała, sposób tworzenia układów a także zaburzenia, które mogą zakłócać funkcjonowanie organizmu.

Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu zawiera setki interesujący faktów, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

O autorze

Dr Kevin Langford jest adiunktem na wydziale biologii Uniwersytetu Stanowego im. Stephena F. Austina. Od 12 lat wykłada różne przedmioty, w tym biologię człowieka, anatomię porównawczą, fizjologię człowieka, histologię i biologię rozwojową. Za swoje badania nad komórkowymi i molekularnymi aspektami rozwoju serca otrzymał nagrody naukowe od Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego i Narodowego Instytutu Zdrowia Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Anatomów i Amerykańskiego Towarzystwa Biologii Komórki.

Dr Langford jest dyrektorem programu studiów przedmedycznych na Uniwersytecie Stanowym w Austin i skutecznie doradza setkom studentów w trakcie ich kształcenia przygotowującego do studiów medycznych. Dzięki swojej owocnej pracy ze studentami i nawiązywaniu kontaktów ze szkołami zawodowymi w stanie Teksas i w całym kraju, dr Langford pełni obecnie funkcję przewodniczącego Teksańskiego Stowarzyszenia Doradców Zawodów Medycznych.

Informacje dodatkowe o Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu:

Opinie o książce - Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-05-04, Ocena: 4, Przeczytałem,
Ludzkie ciało jest fascynującym i pełnym tajemnic, złożonym i skomplikowanym mechanizmem. Jest jak sprawnie działająca maszyneria pracująca na najwyższych obrotach. Wydawać by się mogło, że o ciele wiemy już wszystko, a przynajmniej większość. Powiem wam jednak, że jeszcze więcej niżeli wiemy, zostało nam do odkrycia. Dlatego nie ma na co czekać i warto już dziś, wybrać się w podróż w głąb naszego ciała. Choć raczej nie dowiemy się z tej książki niczego, czego byśmy już nie wiedzieli ze szkolnej ławki, to jeśli jednak w szkole nie uważaliście zbytnio to teraz macie okazje, by to nadrobić, Nie znajdziemy tu zaskakujących czy mrożących krew w żyłach informacji. Są tu tylko potwierdzone naukowo fakty, o których powinniśmy i wręcz musimy wiedzieć. Całkiem nie dawno, bo w latach 50 tych ubiegłego wieku odkryto, że DNA ma postać podwójnej helisy. Do dziś nie wiemy jednak wszystkiego o ludzkiej genetyce czy o chorobach leżących u jej podłoża. Jednak aby możliwe były tego typu odkrycia, musimy mieć jakieś podstawy. Takie podstawy znajdziemy w tej publikacji. Potraktujmy więc tę książkę jako obowiązkową i zapraszam do lektury..„Anatomia bez bólu” to prawdziwa gratka dla fanów chemii, biologii czy genetyki. Autor krok po kroku przeprowadza nas przez kolejne coraz to bardziej skomplikowane elementy naszego ciała. Od budowy na poziomie molekularnej aż po tkanki, poszczególne narządy i wreszcie układy. Co ciekawe książka nie jest
Jaki był Wasz ulubiony przedmiot w szkole? Ja chyba nie miałam takiego, ale zawsze na biologii bardzo interesowały mnie zagadnienia opisujące anatomię człowieka. Mimo że moje życie zawodowe nie jest związane z biologią, to postanowiłam przeczytać taki przewodnik jak „Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” napisany przez dr. Kevina Langforda. Jeśli jesteście ciekawi więcej na temat tej książki, to zapraszam na recenzję! Książka ta przedstawia wewnętrzne funkcjonowanie ludzkiego ciała. Oferuje ona fascynującą lekcję anatomii, omijając przy tym nieciekawe szczegóły. Ogólnie przewodnik ten zawiera wszystkie aspekty anatomii i fizjologii człowieka. Dzieli się na krótkie rozdziały opisujące części ludzkiego ciała oraz sposób, w jaki tworzą się układy, a nawet zaburzenia zakłócające funkcjonowanie organizmu. Tak więc książka ta zawiera mnóstwo interesujących faktów dotyczących anatomii człowieka. Jak dla mnie, książka ta bardzo przypomina podręcznik szkolny. Zauważyłam, że bardziej ciekawią mnie działania niektórych zagadnień związanych z anatomią człowieka, teraz kiedy chcę się o nich dowiedzieć czegoś więcej dla samej siebie, niż wtedy, kiedy musiałam się o nich uczyć w szkole, aby tylko zaliczyć przedmiot. W książce tej spotkałam rozdziały i zagadnienia, które interesowały mnie bardziej oraz te, które interesowały mnie mniej i raczej nie zostaną w mojej głowie na długo. Rozdziały o wiązaniach chemicznych