Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Jaki był Wasz ulubiony przedmiot w szkole? Ja chyba nie miałam takiego, ale zawsze na biologii bardzo interesowały mnie zagadnienia opisujące anatomię człowieka. Mimo że moje życie zawodowe nie jest związane z biologią, to postanowiłam przeczytać taki przewodnik jak „Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” napisany przez dr. Kevina Langforda. Jeśli jesteście ciekawi więcej na temat tej książki, to zapraszam na recenzję!

Książka ta przedstawia wewnętrzne funkcjonowanie ludzkiego ciała. Oferuje ona fascynującą lekcję anatomii, omijając przy tym nieciekawe szczegóły. Ogólnie przewodnik ten zawiera wszystkie aspekty anatomii i fizjologii człowieka. Dzieli się na krótkie rozdziały opisujące części ludzkiego ciała oraz sposób, w jaki tworzą się układy, a nawet zaburzenia zakłócające funkcjonowanie organizmu. Tak więc książka ta zawiera mnóstwo interesujących faktów dotyczących anatomii człowieka.

Jak dla mnie, książka ta bardzo przypomina podręcznik szkolny. Zauważyłam, że bardziej ciekawią mnie działania niektórych zagadnień związanych z anatomią człowieka, teraz kiedy chcę się o nich dowiedzieć czegoś więcej dla samej siebie, niż wtedy, kiedy musiałam się o nich uczyć w szkole, aby tylko zaliczyć przedmiot. W książce tej spotkałam rozdziały i zagadnienia, które interesowały mnie bardziej oraz te, które interesowały mnie mniej i raczej nie zostaną w mojej głowie na długo. Rozdziały o wiązaniach chemicznych, czy mało istotnych szczegółach bardzo mnie nudziły, jednak te opisujące choroby i zaburzenia, które powstają na skutek nieprawidłowego funkcjonowania narządów lub całych układów, czytałam z dużym zaciekawieniem. Czasami podczas czytania można spotkać obrazki, które pomagają zrozumieć budowę niektórych narządów, czy układów. Jednak jak dla mnie, było ich za mało, zabrakło mi rysunku budowy serca, czy nici DNA, dzięki czemu ich budowa i działanie byłaby dla mnie bardziej jasne. Tak więc czasami musiałam wspomagać się grafiką Google.

„Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” według mnie jest bardzo ciekawym przewodnikiem, który z pewnością zaciekawi osoby interesujące się anatomią człowieka lub tych, którzy chcą w tej dziedzinie poszerzyć swoją wiedzę. Dowiedziałam się z tej książki wielu ciekawych rzeczy, czasami potrafiła mnie mocno zaciekawić, więc nie żałuję, że zdecydowałam się ją przeczytać. Tak więc, jeśli interesujecie się anatomią człowieka, to myślę, że warto zwrócić uwagę na ten tytuł!

Informacje dodatkowe o Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Anatomy 101
Dodał/a opinię: Martyna90210

Tagi: Rodzina i zdrowie

Zobacz opinie o książce Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Kup książkę Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Siemowit Zagubiony