Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Ludzkie ciało jest fascynującym i pełnym tajemnic, złożonym i skomplikowanym mechanizmem. Jest jak sprawnie działająca maszyneria pracująca na najwyższych obrotach. Wydawać by się mogło, że o ciele wiemy już wszystko, a przynajmniej większość. Powiem wam jednak, że jeszcze więcej niżeli wiemy, zostało nam do odkrycia. Dlatego nie ma na co czekać i warto już dziś, wybrać się w podróż w głąb naszego ciała. Choć raczej nie dowiemy się z tej książki niczego, czego byśmy już nie wiedzieli ze szkolnej ławki, to jeśli jednak w szkole nie uważaliście zbytnio to teraz macie okazje, by to nadrobić, Nie znajdziemy tu zaskakujących czy mrożących krew w żyłach informacji. Są tu tylko potwierdzone naukowo fakty, o których powinniśmy i wręcz musimy wiedzieć. Całkiem nie dawno, bo w latach 50 tych ubiegłego wieku odkryto, że DNA ma postać podwójnej helisy. Do dziś nie wiemy jednak wszystkiego o ludzkiej genetyce czy o chorobach leżących u jej podłoża. Jednak aby możliwe były tego typu odkrycia, musimy mieć jakieś podstawy. Takie podstawy znajdziemy w tej publikacji. Potraktujmy więc tę książkę jako obowiązkową i zapraszam do lektury.
„Anatomia bez bólu” to prawdziwa gratka dla fanów chemii, biologii czy genetyki. Autor krok po kroku przeprowadza nas przez kolejne coraz to bardziej skomplikowane elementy naszego ciała. Od budowy na poziomie molekularnej aż po tkanki, poszczególne narządy i wreszcie układy. Co ciekawe książka nie jest bogato ilustrowana, nie ma tu niezrozumiałych grafik znanych nam z lekcji biologii czy chemii. Jest w zasadzie tylko kilka prostych grafik, które musimy i powinniśmy jako ludzie znać tj. schemat budowy skóry, ucha czy układu kostnego i krwionośnego. Tekst jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Nie ma nadmiaru informacji, są jedynie te, które są nam niezbędne do zrozumienia świata, absolutne podstawy znane nam ze szkoły jednak podane w inny, łatwiejszy do przyswojenia sposób. Informacje przedstawione są w sposób encyklopedyczny, krótko i na temat. Moim zdaniem jest to książka dla każdego bez względu na wiek, wykształcenie czy poziom już posiadanej wiedzy.
Jeśli drzemie w was nieposkromiona ciekawość i chęć odkrywania tajemnic ludzkiego ciała to ta książka jest dla was idealną propozycją. Znajdziecie tu wyczerpujące dane na temat budowy ludzkiego ciała. Poradniki @wydawnictwo_zwierciadlo wyróżniają się tym, że są pisane przez specjalistów, przez co są bardzo dopracowane i można w pełni zaufać serwowanej w nich wiedzy.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

Informacje dodatkowe o Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Anatomy 101
Dodał/a opinię: violetanddog

Tagi: Rodzina i zdrowie

Zobacz opinie o książce Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Kup książkę Anatomia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Siemowit Zagubiony