Lista recenzji

Od ponad 20 lat w serwisie Granice.pl piszemy dla Was o książkach. W naszej bazie znajdziesz już 13138 recenzji. Recenzujemy kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci, młodzieży, romanse, fantastykę, biografie oraz literaturę faktu. Mamy recenzje książek znanych i lubianych, ale też pozycji kontrowersyjnych. Są książki starsze i nowości wydawnicze. Jest "Imię Róży" Umberto Eco oraz "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Rzetelne, konkretne, merytoryczne, tworzone przez profesjonalistów recenzje książek z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Zapraszamy do lektury.
przesuń tabelę
Okładka książki - Upiór w szkole
Krzysztof Kochański Wydawnictwo: Literatura Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

Czy szkoła może być straszna? Pewnie wielu obecnych i dawnych uczniów powie, że tak. Ze stwierdzeniem tym trochę „gra" Krzysztof Kochański w kierowanej do młodych czytelników powieści Upiór w szkole. czytaj dalej

Okładka książki - Wellness
Wellness
Nathan Hill Wydawnictwo: Znak Recenzent: truskawka2

Jack i Elisabeth poznali się nietypowo. Obserwowali się nawzajem przez okna. Snuli wyobrażenia na temat siebie nawzajem. Byli jednak zbyt nieśmiali, żeby wykonać kolejny krok i zweryfikować te wyobrażenia, czytaj dalej

Okładka książki - Cena nie gra roli
Cena nie gra roli
Jakub Kucner Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Recenzent: truskawka2

Męscy modele i finaliści konkursów na mistera. Młodzi, przystojni, wspaniale zbudowani. W bogów greckich już niby nikt nie wierzy, ale w tym przypadku ma się przed sobą różne wersje Apolla. Ci młodzi panowie czytaj dalej

Okładka książki - Bez litości
Bez litości
Michał Larek Wydawnictwo: Oficynka Recenzent: Danuta Awolusi

Bardzo lubię kryminały ze śledczym w roli głównej. I przyznam, że Jakub Dalberg, bohater powieści Bez litości (Oficynka), szybko zdobył moje serce. Michał Larek przygotował dla niego wyjątkowo trudną rozgrywkę czytaj dalej

Okładka książki - Porozmawiajmy o sztuce, tygrysie
Porozmawiajmy o sztuce, tygrysie
Katarzyna Rygiel Wydawnictwo: Literatura Recenzent: Magdalena Galiczek-Krempa

W jaki sposób opowiadać dzieciom o sztuce, by wzbudzić ich zainteresowanie? Wyzwanie to podjęła Katarzyna Rygiel, publikując we współpracy z fenomenalną ilustratorką Magdaleną Kozieł-Nowak znakomitą i ponadczasową czytaj dalej

Okładka książki - Kukuryku! Afera w kurniku!
Kukuryku! Afera w kurniku!
Gabriela Rzepecka-Weiss Wydawnictwo: Kropka Recenzent: Danuta Szelejewska

Porządek musi być. Nawet w kurniku (dopóki nie przebrała się miarka). Zabawna historyjka Kukuryku! Afera w kurniku!, prowadząc do Zagrodna, gdzie kogut Kukuryk czuwa nad doniośle gdaczącym drobiem, a mieszkańcy czytaj dalej

Okładka książki - Szczerbata śmierć. Droga Samotnego Psa
Szczerbata śmierć. Droga Samotnego Psa
Arkady Saulski Wydawnictwo: Fabryka Słów Recenzent: Danuta Awolusi

Szczerbata śmierć to fantastyka męska, szorstka, a jednocześnie wcale nie pozbawiona emocji. Moim zdaniem to stara szkoła, w której magia spotyka się ze sztukami walki i wojną. Arkady Saulski zabiera czytelnika czytaj dalej

Okładka książki - Suplementy siostry Flory
Stanisław Syc Wydawnictwo: Znak Recenzent: Wioleta Sadowska

(…) gdyż to opowieść ku przestrodze, nie ku zarozumiałości, opowieść, którą pisząc, dopiero nieco pojmować zaczynamy. Jeśli wychodzić ze swojej czytelniczej strefy komfortu, to właśnie z taką książką czytaj dalej

Okładka książki - Koreańczycy: W pułapce doskonałości
Koreańczycy: W pułapce doskonałości
Frank Ahrens Wydawnictwo: inne Recenzent: Damian Kopeć

Amerykanin w koreańskim koncernie Książka Koreańczycy. W pułapce doskonałości Franka Ahrensa jest świetnym przykładem nieumiejętnego tłumaczenia tytułu oryginalnego, tak często spotykanym chociażby w przypadku czytaj dalej

Okładka książki - Dzień zero
Dzień zero
Ruth Ware Wydawnictwo: Czwarta Strona Recenzent: Damian Kopeć

Niewidoczny prześladowca Autorzy książek sensacyjnych – aby móc pozytywnie zaskakiwać czytelników – muszą poszukiwać coraz to nowych tematów. Świat technologii informatycznych jest takim właśnie czytaj dalej