To, co musimy utracić

🫧🫧🫧🫧🫧 Recenzja 🫧🫧🫧🫧🫧

Judith Viorst "To, co musimy utracić "

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

🫧🫧🫧🫧🫧🫧🫧🫧🫧🫧🫧🫧

" Z utracony i skarbami wiąże nas obraz w naszym umyślę, ale to strata nadaje mu kształt...
Colette "

Powieść jest głęboka i refleksyjna...

Cała książka jest napisany w sposób przystępny i łatwy do zrozumienia.. Autorka używa przykładów i osobistych refleksji, co czyni go bardziej realistycznym i bliskim czytelnikowi..

W książce , autorka opisuje doświadczenie straty, które jest nieodłączną częścią naszego życia..
Mówi o różnych rodzajach strat, takich jak śmierć bliskich nam osób, rozstania czy też konieczność zaakceptowania rzeczy, które są nieuniknione..
Autorka podkreśla, że już od momentu narodzin doświadczamy straty, gdy opuszczamy ciało matki i stajemy się oddzielnym "ja"..

W dalszej części książki autorka mówi o tym, jak strata ogranicza naszą władzę i możliwości oraz jak musimy zrezygnować z idealnych marzeń o relacjach między ludźmi..
W drugiej połowie życia, zdaniem autorki, zaczynamy lepiej rozumieć kruchotę życia i akceptować jego nieuchronny koniec..
Autorka podkreśla, że radzenie sobie ze stratą może nas wzmocnić emocjonalnie i psychicznie..

Uświadomienie sobie, jak strata wpływa na nasze życie, może być początkiem pozytywnej zmiany..

Podoba mi się, jak autorka podkreśla, że straty mogą nas zmienić i pomóc nam dojrzeć emocjonalnie.. Przypomina nam, że nie jesteśmy sami w naszych doświadczeniach i że istnieje wsparcie i zrozumienie dla naszych uczuć.. To ważne przesłanie, które może nam pomóc w trudnych momentach..

Książka skupia się na akceptacji nieuchronności straty i czerpaniu z niej nauki..
To ważne przemyślenia, które mogą pomóc nam lepiej zrozumieć i radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu..

Informacje dodatkowe o To, co musimy utracić:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Necessary losses
Dodał/a opinię: Magdalena Grzejszczyk

Zobacz opinie o książce To, co musimy utracić

Kup książkę To, co musimy utracić

Judith Viorst0
Okładka ksiązki - Małżeństwo dla zaawansowanych, czyli wszystko co chcielibyśmy i powinniśmy wiedzieć, aby cieszyć się udanym związkiem

Małżeństwo jest dla dorosłych, ale bardzo niewielu z nas wstępuje w związek małżeński jako ludzie dojrzali. Dojrzewanie wymaga czasu i jest trudne, a dla...

Judith Viorst0
Okładka ksiązki - Niedoskonała kontrola. czyli jak całe życie walczymy o władzę: jako dzieci i rodzice, żony i mężowie, kochankowie, pracownicy i w końcu jako zwykli śmiertelnicy

Kontrola, słowo o wielu znaczeniach i skojarzeniach, wywołuje silne emocje. Odnosi się do kwestii tak kluczowych i wszechobecnych jak: siła i poczucie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska