Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Ach, co to była za przygoda...

Powieść biograficzna o Helenie Mniszek to barwna i ciekawa historia o nietuzinkowej, silnej kobiecie, która nie bała się spełniać swoich marzeń.

Młoda pisarka, wdowa z 2 dzieci, miała w zasadzie jedno wielkie marzenie. Chciała zostać pisarką. Ale czy to wypada? W jej wieku i z jej statusem? Zasięgnęła więc opinii Bolesława Prusa i zyskała aprobatę pisarza i jego żony.

Historia jest pełna wzlotów i upadków. Poznajemy czasy dobrobytu, pełne szczęścia i radości, a także czasy pełne smutku, bólu, cierpienia i śmierci.

Wojenne zawieruchy, nieme kino, piękne suknie, dorożki na ulicach, rozmowy listowne, a pośrodku Halszka.

Wrażliwa, radosna, empatyczna, uparta i zdeterminowana.

Kochała podróże i ciepło rodzinnego domu. Chciała być podziwiana przez ludzi. Spełniała się jako żona, matka, pomoc charytatywna. Ale najbardziej na świecie kochała pisanie.

Halszka była artystką. Grała na pianinie, malowała, uwielbiała literaturę. Bez pisania usychała i była nieszczęśliwa.

Niezwykle ciepła powieść, oddająca klimat początku XX wieku. Poznajemy Helenę jako kobietę, matkę, pisarkę i pomocną osobę.

To nie jest zwyczajna biografia. Autorka namalowała słowami perypetie bohaterki wraz z dobrodziejstwem inwentarza. Postaci są wyraziste, a tło historyczne oddaje klimat tamtych czasów. Dodatkowo wzmianki o innych sławnych osobach Prus czy Makuszyński sprawiają, że chce się poznać więcej i więcej ❤️‍🔥

Informacje dodatkowe o Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-02-15
Dodał/a opinię: anatomiaemocji

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Kup książkę Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej

,,Pisany ci blondyn i mnóstwo pomyłek. Wszystko będzie nie tak. Będziesz mieć zawód inny niż ze szkoły, ale da ci sławę. Żyć będziesz krótko, ale przygód...

Mgły nad Narwią. Anna i jej Krąg Kobiet
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Mgły nad Narwią. Anna i jej Krąg Kobiet

Anna, psycholożka i terapeutka z Warszawy, szczęśliwa żona i matka dwóch córek, może nazwać się kobietą spełnioną. Pełna energii, charyzmatyczna, empatyczna...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis