Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Helena Mniszkówna dla bliskich Halszka to kobieta o bardzo wrażliwej duszy, która wszystko przeżywa dość mocno. Umysł i serce kobiety przesiąknięte jest emocjami na wskroś. Autorka pisała swoje powieści z sowiego życia.

~

Wraz z bohaterką oglądamy znany jakie zachodzą na przestrzeni lat w otaczającym ją świecie. Możemy poznać też troszkę z życia Halszki. Jej trudny codzienności, trudny macierzyństwa ale przede wszystkim proces twórczy wybitnej pisarki.

~

Podczas lektury możemy poznać nie tylko siostrę bohaterki Ziute ale cała jej rodzinę. Zresztą bardzo polubiłam własne Ziute za ten jej wspaniały charakter i podejście do życia. Kobieta mimo problemów z mężczyznami nie poddała się i w końcu doczekała się swojego własnego szczęścia.

~

Autorka książki świetnie ukazuje trudny tamtych czasów. Z wielką przyjemnością czytałam ciekawości z życia Mniszkówny. Fajnie też było poznać blaski i cienie życia pisarki od poszewki. Podziwiam jeszcze bardziej Was pisarzy za trud i poświęcenie oraz ciężką pracę jaką wkładacie w tworzenie tak pięknych dzieł sztuki jakim są Wasze książki.

~

Powieść biograficzna o Helenie Mniszkównie, która chociaż trochę ale za to w piękny sposób przybliża nam obraz kobiety, żony, matki a przede wszystkim słynnej pisarki. A chyba każdy z nas kojarzy "Trędowata" powieść lub chociaż ekranizacje. A trzeba zaznaczyć, że rękopis tego działa bardzo przypadł do gustu i został pochwalony przez samego Bolesława Prusa. A kolejna ciekawostka to taka, że pierwsze wydanie książki sfinansował ojciec Heleny.

~

Książka napisana przyjemnym językiem, lekko się czyta, dość szybko i przyjemnie. Nie jest to typowa biografia więc przez kartki książki się po prostu płynie. Książka o kobiecie ale nie tylko dla kobiet. A Halszke podziwiam jeszcze bardziej gdyż osiągnęła sukces mimo, iż nie było to łatwe zadanie. Cóż mogę więcej dodać, jeśli chcielibyśmy bardziej pisać naszą bohaterkę to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Informacje dodatkowe o Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-02-15
Dodał/a opinię: asia_czyta_ksiaz

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Kup książkę Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem?

Dziedzictwo przeszłości, które buduje teraźniejszość Każda rodzina ma swoją przeszłość, historie, którymi się szczyci, lecz również...

Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

Oto powieść – saga rodzinna – skupiona wokół białego domku, i jego mieszkańców, rodziny Janki – głównej bohaterki...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis