Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

„Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc” Katarzyny Drogi, to biografia kobiety, która zachwyciła świat, przede wszystkim swoją pierwszą powieścią „Trędowata”. Jest to zdecydowanie tytuł, który osiągnął sukces i dał autorce sławę, niemniej jednak poza tym tytułem autorka napisała trzydzieści książek.

Katarzyna Droga przedstawia biografię autorki w niezwykle przyjemny sposób. Jest to swego rodzaju, napisana powieść, która przedstawia niezwykle intrygującą historię młodej kobiety, która wraz z dwiema córeczkami wróciła w rodzinne strony, po tym owdowiała po ukochanym mężu. To wspaniała, pełna energii kobieta, ciepła i oddana. Marzyła o wydaniu książki, dlatego uzyskując aprobatę Bolesława Prusa, ojciec dziewczyny zdecydował się na sfinansowanie jej wydania. Wtedy właśnie wszyscy usłyszeli o Helenie Chyżyńskiej, która zyskała sławę, a echa jej powieści nie cichną po dziś dzień.

Jest to biografia, która przypadnie do gustu nie tylko osobom, które lubią po nie sięgać, ale także wszystkim, którzy uwielbiają wspaniałe, ciepłe historie, które idealnie oddają klimat dawnych czasów. Katarzyna Droga przenosi nas do dawnych czasów i przedstawia życie kobiety, która do dziś pozostała w naszych sercach! Bo przecież chyba nie ma osoby, która nie czytała, bądź przynajmniej nie oglądała ekranizacji Trędowatej!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu.

Informacje dodatkowe o Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-02-15
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Kup książkę Mniszkówna. Historia pisarki, która wzruszyła miliony serc

Mgły nad Narwią. Anna i jej Krąg Kobiet
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Mgły nad Narwią. Anna i jej Krąg Kobiet

Anna, psycholożka i terapeutka z Warszawy, szczęśliwa żona i matka dwóch córek, może nazwać się kobietą spełnioną. Pełna energii, charyzmatyczna, empatyczna...

Szepty starych kamienic. Prawo Julii
Katarzyna Droga0
Okładka ksiązki - Szepty starych kamienic. Prawo Julii

Czy warto odzyskać dom obarczony klątwą? Co podpowiada intuicja, a co rozsądek? Co wspólnego ma stary dom z miłością? I czemu historia uczuć lubi się powtarzać...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis