Dla Ciebie wszystko

"Dla Ciebie wszystko" Nicholasa Sparksa to już kolejna powieść autora, którą miałam okazję przeczytać. I kolejny raz autor nie zawiódł, czytanie tej powieści było prawdziwą przyjemnością.

Amanda Collier - dziewczyna piękna, ułożona, pochodząca z tak zwanego dobrego domu, pragnąca zostać nauczycielką.

Dawson Cole - chłopak z nizin społecznych, wychowany w rodzinie cieszącej się naprawdę złą sławą, w której alkohol, narkotyki i przemoc były na porządku dziennym.

Tych dwoje poznało się i mimo młodego wieku, pokochało prawdziwą i głęboką miłością. Niestety różnice jakie ich dzieliły, pochodzenia, wychowania i stanowczy sprzeciw rodziców Amandy, sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem. Para rozstała się. Niebawem Dawson w wyniku nieszczęśliwego wypadku zabił człowieka i trafił do więzienia. Gdy odsiedział wyrok wyjechał z rodzinnego miasteczka i rozpoczął pracę na platformach wiertniczych. Nigdy nie pogodził się z tym, że niechcący zabił człowieka. Dawson prowadził samotnicze życie, nie założył rodziny. Amanda wyszła za mąż i urodziła dzieci, mimo to czuje się nieszczęśliwa. Rodzinę kobiety dotknęła pewna tragedia, która miała ogromny wpływ na wszystkich jej członków. Od tej pory Amanda i jej mąż Frank zaczęli się od siebie oddalać. Po latach Amanda i Dawson spotykają się w rodzinnym miasteczku, z okazji pogrzebu ich wspólnego, starego przyjaciela Tucka. Gdy Dawson, jako młody chłopak, miał problemy, Tuck bardzo mu pomógł, udzielił schronienia, dał pracę i wspierał. Amanda z kolei na przestrzeni lat spędziła wiele godzin na rozmowach ze starszym panem, byli powiernikami swoich problemów, sekretów, rozterek. Teraz, na prośbę Tucka, Amanda i Dawson wypełniają ostatnią wolę przyjaciela. Spotkanie po latach sprawia, że dawne uczucie i namiętność wraca do nich ze zdwojoną siłą. Tak naprawdę Amanda i Dawson przez wszystkie te lata kochali się i tęsknili do siebie. Dawson jest wolny, ale Amanda ma rodzinę i dla niej jest to o wiele trudniejsza sytuacja. Miotają nią sprzeczne uczucia. Z jednej strony odpowiedzialność za rodzinę, którą stworzyła, z drugiej wielka, niespełniona, głęboka miłość do Dawsona. Na co kobieta się zdecyduje, w którą stronę pójdzie, czy zburzy spokój rodziny, aby związać się z mężczyzną, którego tak naprawdę kochała przez całe życie ? Do Dawsona dodatkowo odzywają się i wracają dawne konflikty rodzinne, przez co mężczyzna znajduje się w niebezpieczeństwie. Czy bohaterowie doczekają się szczęśliwego zakończenia?

Zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę aby się tego dowiedzieć, ale również poznać wiele dodatkowych wątków, które się w niej znajdują. Powieść czyta się bardzo przyjemnie, lekko, szybko. Jest to niezwykła historia, romantyczna, wzruszająca, pełna emocji. Powieść o miłości, tęsknocie i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy. Nicholas Sparks wspaniale potrafi pisać o uczuciach. "Dla Ciebie wszystko" jest kolejnym potwierdzeniem talentu autora. Książka jest naprawdę ciekawa, wciągająca i ma niesamowite zakończenie (bardziej wrażliwym czytelnikom mogą przydać się chusteczki). Absolutnie polecam. Ja z pewnością sięgnę po kolejne powieści autora, mam plan aby przeczytać je wszystkie.

Informacje dodatkowe o Dla Ciebie wszystko:

Kup książkę Dla Ciebie wszystko

Pamiętnik
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Pamiętnik

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej...

Na zakręcie
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Na zakręcie

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;