Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Wiśle - zawody przenoszą się do Polski

Data: 2024-01-13 09:20:40 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Skoki narciarskie w sezonie zimowym weszły na kolejny etap. Tym razem skoczkowie przenoszą się do Polski. Dziś dowiemy się kto najlepiej poradzi sobie podczas zawodów w Wiśle. Jak w zawodach zaprezentują się Polacy? Co warto wiedzieć o tych zawodach?

Grafika z zawodów "Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Wiśle". Zdjęcie: TVP Sport - TVP.Info

W finalne Turnieju Czterech Skoczni mogliśmy obserwować, jak skoczkowie poradzili sobie skoczkowie w Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. Polscy niestety nie osiągnęli wysokich wyników wyników. Jak wyglądać będą zawody podczas Zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Sprawdźcie już teraz!

Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Wiśle – jak wyglądać będą skoki w Wiśle?

Rozpoczyna się pierwszy w historii naszego kraju Polski Turniej, który składać się będzie z pięciu konkursów, jakie rozegrane zostaną w przeciągu dziewięciu dni. Pierwszy z nich będzie miał miejsce właśnie w Wiśle. W piątek odbyły się do niego kwalifikacje.

Turniej Czterech Skoczni, który wygrał Ryoyu Kobayashi, a polscy reprezentacji nie zajęli medalowych miejsc. Teraz maja okazję wykazać się na własnej skoczni, którą dobrze znają. Czy Polacy przełamią złą passę i tym razem uda się im wskoczyć na podium? Przekonamy się już dziś, podczas pierwszego turnieju Zawodów Pucharu Świata w Wiśle.

Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Wiśle – kto będzie reprezentował Polskę?

W poprzednich zawodach polskich reprezentantom nie poszło najlepiej. Najlepsze miejsce, piętnaste zajął Zniszczoł, z szesnastą lokatą. Reszcie naszych zawodników w finale niestety nie poszło, i tym razem najlepiej. Piotr Żyła zajął 29. miejsce, Kubacki uplasował się na 19., a Wąsek na 18. miejscu.

To kolejnych zawodów, jakie odbywać się dziś będą w Wiśle, trener reprezentacji polskiej, do kwalifikacji wyznaczył kilku zawodników. Są nimi: