„Rolnik szuka żony” z osobami LGBT? Można się zgłaszać!

Data: 2024-01-13 08:58:25 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Na oficjalnych profilach programu Rolnik szuka żony pojawiły się pewne ciekawe informacje. Okazuje się, że do 11 sezonu programu TVP będą mogły się zgłosić osoby LGBTQ+! 

Rolnik szuka żony osoby LGBT fot. materiały TVP

Rolnik szuka żony to jeden z najpopularniejszych rozrywkowych programów, który od 10 lat jest emitowany na TVP1. W 10 edycji mogliśmy śledzić losy kolejnych rolników i rolniczek. Niestety większość relacji nie przetrwała próby czasu, o czym dowiedzieliśmy się w finale produkcji. Ani i Kubie jako jedynym się udało. Para opowiadała o swoim związku w specjalnym odcinku świątecznym. Ostatnio natomiast pojawiły się spekulacje jakoby Blanka miała kontynuować relację z Arturem. Kobieta jednak szybko zdementowała plotki. Co nas czeka w kolejnym sezonie?

Rolnik szuka żony: zmiany w 11 sezonie? Osoby LGBT będą mogły wziąć udział

Zmiany w mediach publicznych w ostatnim czasie są jednym z głównych tematów publicznej debaty. Nowe władze TVP już od samego początku zapowiedziały nowe porządki, przede wszystkim w kontekście programów publicystycznych i informacyjnych. Jak się okazuje, również rozrywkowe programy zostaną zmodyfikowane. 12 stycznia na instagramowym profilu programu Rolnik szuka żony odbyła się seria pytań i odpowiedzi. Fani mogli zadać pytania związane z potencjalnym udziałem w produkcji. 

Czytaj również: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Niektórzy zastawiali się po prostu, jakie kryteria muszą spełnić, by dostać się do show. Jedna z osób zapytała natomiast, czy bycie po rozwodzie wyklucza jej udział w programie. Szybko udzielono odpowiedzi, że w produkcji mogą wziąć udział zarówno rozwodnicy, jak i wdowcy. 

Czytaj również: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Największe kontrowersje wzbudziła jednak inna kwestia. Ktoś zapytał o to, czy osoby LGBT także mogą zgłaszać się do randkowego show. Odpowiedź może budzić zaskoczenie: 

Zapraszamy, miłość nie wyklucza

fot. zrzut ekranu z profilu Rolnik szuka żony / Instagram

Randkowe programy dla osób LGBT+ w Polsce

Aktualnie w niewielu polskich programach randkowych pojawiają się osoby LGBTQ+. W 2021 roku na stacji TTV mogliśmy oglądać show Prince Charming. W produkcji to jeden, tytułowy książę, poszukiwał miłości wśród kandydatów, którzy zgłosili się do programu.  Program nie został jednak przedłużony na kolejne sezony. Osoby nieheteronormatywne mogły także wziąć udział w polskiej wersji programu Magia nagości, choć ten program – ze względu na swoją formę – trudno uznać za klasyczne randkowe show, w którym szuka się miłości życia.

Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

W tym kontekście zmiana na TVP budzi niemałe zdziwienie. Zwłaszcza że jeszcze do niedawna stacja prezentowała niezwykle konserwatywne treści, część z materiałów krytykowana była także przez aktywistki i aktywistów równościowych. Chociaż za granicą mamy do wyboru wiele programów z queerowymi uczestnikami, to jednak pierwszy na myśl nie przychodzi Rolnik szuka żony. Co ciekawe to we francuskiej wersji tego show, w 2015 roku, mogliśmy po raz pierwszy oglądać rolnika geja. Był to trzydziestojednoletni hodowca owiec, który przejął rodzinny biznes po śmierci swojego ojca. 

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Następnie na przestrzeni lat w produkcji coraz częściej widzowie mogli kibicować osobom innych orientacji. Czy tym razem zobaczymy taką reprezentację w polskim show?

 

źródła: Instagram, www.telegraph.co.uk 

Tagi: rolnik szuka żony,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rolnik szuka żony
Marta Manowska0
Okładka książki - Rolnik szuka żony

Prowadząca program "Rolnik szuka żony" Marta Manowska rusza w podróż sentymentalną i odwiedza bohaterów wszelkich trzech edycji programu...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;
 Bądź tak po prostu
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Pokaż wszystkie recenzje