„Mój biegun” – wyjątkowy dramat biograficzny dający nadzieję na lepsze jutro

Data: 2022-08-15 11:14:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Mój biegun to film, który powstał na bazie prawdziwej historii. Opowiada o najmłodszym zdobywcy dwóch biegunów i pierwszej osobie z niepełnosprawnością, której udało się tego dokonać. 

Obrazek w treści „Mój biegun”  – wyjątkowy dramat biograficzny dający nadzieję na lepsze jutro [jpg]

Mój biegun to produkcja z 2013 roku. Została wyreżyserowana przez Marcina Głowackiego. Reżyser współpracował z TVN-em przy produkcjach paradokumentalnych, takich jak Szkoła, czy Szpital. Za scenariusz odpowiadają Marek Kłosowicz oraz Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

Mój biegun – opis

Mój biegun to bazująca na faktach historia opowiadająca o najmłodszym zdobywcy dwóch biegunówJanku Meli. Nastolatek miał beztroskie dzieciństwo, wśród kochającej rodziny. Aż do pewnego tragicznego dnia. Wszyscy wybierają się wspólny wypad nad jezioro. Zabawy nad wodą kończą się krzykiem. Dziewięcioletni Jasiek jest świadkiem śmierci jego młodszego braciszka Piotrusia. Członkowie rodziny przez wiele lat będą się obwiniać o to wydarzenie. 

czytaj także: „O psie, który jeździł koleją” – film ma dostać szczęśliwe zakończenie?

Po kilku latach rodzinę spotyka kolejne tragiczne zdarzenie. Nastoletni Jasiek podczas gwałtownej burzy chowa się w niebezpiecznym i niezabezpieczonym budynku, w którego uderza piorun. Chłopak cudem przeżywa, jednak lekarze muszą amputować mu rękę oraz podudzie. Nastolatek mierzy się z traumą, jest jednak zdeterminowany i znajduje w sobie ogromną siłę. Decyduje się zawalczyć o siebie, swoje marzenia, a także relacje z rodziną. Staje się najmłodszą osobą, która zdobywa dwa bieguny. W tej morderczej i heroicznej wyprawie pomaga mu Marek Kamiński – znany podróżnik. 

Mój biegun – obsada

W filmie udział wzięło wiele polskich gwiazd, których doskonale znamy. W roli głównej fantastyczny Maciej Musiał. Aktor zadebiutował na ekranie w 2007 roku w produkcji Prawo miasta. Wielu kojarzy go z roli Tomka z serialu Rodzinka.pl. W 2021 roku wystąpił w komedii romantycznej zatytułowanej Druga Połowa. Pojawił się w pierwszym sezonie Wiedźmina od Netflixa jako sir Lazlo.

czytaj także:  Co najchętniej oglądają Polacy na Netflixie? – TOP 10 produkcji

W roli ojca Jaśka wystąpił Bartłomiej Topa. Mężczyzna zagrał w produkcjach takich jak: Bartkowiak, Miasto, czy Dom zły. Pojawił się także w serialu TVN-u – Skazana. Jako matka głównego bohatera wystąpiła Magdalena Walach, znana z udziału w filmie Twarzą w twarz, czy serialu Netflixa Rojst

Mój biegun – gdzie obejrzeć?

Mój biegun to film, który już dziś –15 sierpnia 2022 roku – będzie można obejrzeć na stacji TVN 7. Wszystkich zainteresowanych seansem zapraszamy przed ekrany o godzinie 20:00.

czytaj także:  Prowadząca „Rolnik szuka żony” straciła program! Co dalej z Martą Manowską w TVP?

Film został wyprodukowany przez stację TVN. Co oznacza, że przez cały czas można go oglądać na platformie streamingowej Player.pl.

Mój biegun – książka

Mój biegun to film, który powstał na bazie prawdziwej historii Janka Meli. Nie istnieje jednak książka, która opowiadałaby o tych wydarzeniach. W zamian jednak możemy polecić Wam publikację Marka Kamińskiego, czyli podróżnika z którym Jaś zdobył dwa bieguny. 

Książka Trzeci biegun to pasjonująca opowieść o pokonywaniu własnych barier i szukaniu swojego ja. Autor stara się opisać najtrudniejszą wyprawę jaką przeżył w całym swoim życiu. 

Książkę Trzeci biegun można kupić można poniżej: 

Tagi: filmy biograficzne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje