Czas sięgnąć po książki i… przygotować się na święta?

Data: 2023-10-10 14:22:13 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Pierwsza połowa października to najwyższy czas, by nadrobić czytelnicze zaległości, by sięgnąć po interesujące książki, a także… by przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Choć pojawienia się pierwszej gwiazdki wypatrywać będziemy dopiero 24 grudnia, to dzieci do Świąt zaczną przygotowywać się dużo wcześniej. 1 grudnia otworzą pierwsze okienko w swoim kalendarzu adwentowym. Wyboru tego wymarzonego kalendarza nie warto zostawiać na ostatnią chwilę – dzięki temu zamiast tandetnego kartonika z czekoladkami kiepskiej jakości będzie można sięgnąć po coś dużo ciekawszego – i niekoniecznie w dużo wyższej cenie.

książka i kawa

Na ceneo.pl znaleźć można kalendarze adwentowe dla każdego. Są propozycje dla miłośników Harry’ego Pottera i Psiego Patrolu, jest coś dla miłośników Barbie, a także Lego - Friends, City czy Star Wars. Figurki i dekoracje, które znaleźć można w tych zestawach Lego staną się z pewnością wspaniałą dekoracją klockowych miast Waszych dzieci. 

Ale nie martwcie się - są też propozycje dla dorosłych, którzy chcieliby umilić sobie czas oczekiwania na nadejście Bożego Narodzenia. Są propozycje kalendarzy adwentowych dla kobiet, mężczyzn i dla par. Są kalendarze z herbatą i kosmetykami. Są kalendarze przygotowane przez popularne firmy – Dove, Nivea, a nawet producenta kosmetyków, Yves Saint Laurent (choć tu cena może zwalać z nóg). Niektórych zaskoczyć może, że pojawiły się także kalendarze adwentowe dla zwierzaków domowych – dla psów czy kotów. Co znaleźć można w środku? To już Wasi ulubieńcy zdradzą Wam 24 grudnia, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. 

Książka, która motywuje

Październik to także dobry moment, by nadrobić czytelnicze zaległości, by sięgnąć po książki, na które dotąd brakowało czasu. Mogą to być poradniki czy książki motywacyjne – dzięki temu już teraz można przystąpić do wyrabiania w sobie zdrowych nawyków czy zmieniania swojego życia. Aby dotrzymać tych postanowień, warto sięgnąć po książkę „Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu”. Jej autor, Dave Goggins, nazywany jest najsprawniejszym człowiekiem świata. Ma też niezłomną wolę, stanowi inspirację dla wielu osób. Jest mówcą motywacyjnym, przeszedł najtrudniejsze szkolenia sprawnościowe świata. Ludzie tacy, jak on, pokazują nam, że wszystko jest możliwe. Że dzięki wierze w siebie, dzięki motywacji i konsekwencji można osiągnąć najwyższe cele. 

Davida Gogginsa ukształtowało trudne dzieciństwo. Pochodził z biednej rodziny, doświadczył dyskryminacji i maltretowania. Popadł w depresję, był otyły, nikt nie spodziewał się, że cokolwiek osiągnie. A jednak wyrobił w sobie samodyscyplinę, odporność psychiczną, a dzięki ciężkiej pracy zupełnie się zmienił. Dołączył do Navy Seal, stał się jednym z najwybitniejszych sportowców uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe, by – wreszcie – stać się symbolem amerykańskiej armii. Goggins opowiada o ty,, co przeżył, pokazuje też, że większość z nas nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Jak to zmienić? Jak stać się najsprawniejszym mężczyzną na świecie? Jak osiągnąć własne cele i zadziwić świat? Aby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po książkę „Nic mnie nie złamie”. 

Książka, która wciąga bez reszty

Kiedy już człowiek nabierze motywacji, może z powodzeniem oddać się relaksowi. Ten zapewni mu książka „Kukułcze jajo", czyli nowa powieść Camilli Lackberg, autorki kryminałów, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. Teraz pisarka powraca do swojej kultowej serii, której akcja osadzona jest w niewielkiej szwedzkiej miejscowości Fjallbacka. 

Tym razem dochodzi w nim do brutalnej zbrodni. Jej ofiarą jest popularny fotograf, który czekał na wystawę w okolicznej galerii. Na tym jednak nie koniec. Na pobliskiej wyspie również dochodzi do zbrodni – to właśnie tam mieszkał popularny pisarz, mający szansę na zdobycie najbardziej prestiżowego wyróżnienia literackiego na świecie. 

Sprawami zabójstw zająć się ma Patrick Hedstrom wraz ze współpracownikami. Wydaje się, że obie sprawy nie są ze sobą powiązane. Ale czy na pewno tak jest? Czy w odkryciu powiązań pomoże Erica Falck, która bada sprawę tajemniczego morderstwa sprzed prawie czterdziestu lat? Nasza bohaterka odkrywa, że echa tej sprawy ciągną się do dziś, a minione wydarzenia naznaczyły życie bardzo wielu ludzi. Camilla Lackberg jest jedną z najpopularniejszych szwedzkich pisarek. Stworzyła już kilkanaście powieści kryminalnych – ma ogromne doświadczenie, można więc być pewnym, że jej książka trzymać będzie w napięciu do ostatniej strony i stanowić będzie znakomitą propozycję na długie, jesienno-zimowe wieczory. 

A może macie inne propozycje lektur na najbliższe tygodnie? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!  

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje