Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show?

Losy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali się prawdziwymi celebrytami. Zwykłym ludziom może się wydawać, że królowa Elżbieta II i jej krewni są postaciami z baśni.

Windsorowie to jednak także sporych rozmiarów przedsiębiorstwo, które przynosi niemałe dochody. Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej nowej książce odkrywa tajemnice najsłynniejszego królewskiego rodu współczesnego świata.

Celebryci, nudziarze, skandaliści… poznaj brytyjską royal family!

Informacje dodatkowe o Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-04-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-66229-19-8

Tagi: biografie

Kup książkę Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści - opinie o książce

Najciekawsze romanse w historii royal family zebrane w jednym miejscu. Książka zawiera wiele pikantnych szczegółów z życia brytyjskiej monarchii, w tym te z życia wciąż żyjącej w sercu wielu ludzi księżnej Diany.

Podczas czytania nie można się oprzeć wrażeniu, ze pomimo, iż pozornie rodzina królewska ma wszystko – pieniądze, sławę i dobra doczesne, brakuje jej tego, co najważniejsze w życiu człowieka, a mianowicie miłości. Na stronach tej książki znajdziemy pikantne szczegóły z życia Windsorów – pełno tutaj miłosnych skandali, które poruszały ówczesną ludność, jednak między wierszami możemy zauważyć samotność i bezradność, jaka towarzyszy królewskiej rodzinie. W przypadku książąt nie ma mowy o znalezieniu prawdziwej miłości wbrew logice – podczas poszukiwań kandydatów do małżeństwa muszą wziąć oni pod uwagę wiele czynników takich jak pochodzenie przyszłej małżonki (najlepiej arystokratyczna od pokoleń rodzina), status majątkowy oraz nieskalaną żadnymi wybrykami opinię. Jeżeli już ktoś z królewskiego rodu postanowi związać się z miłością swojego życia niespełniającą wygórowanych kryteriów to biada mu – może mieć pewność, że od teraz znajdzie się na marginesie rodziny i będzie jednym z krewnych, którego wszyscy będą się wstydzić i unikać, a najlepiej udawać, że w ogóle nie istnieje.

Ciekawa pozycja, którą świetnie się czyta. Napisana w bardzo przystępny sposób. Autorka pobieżnie poruszyła każdy z tematów ze względu na niewielką ilość stron, jaką zapewnie dysponowała, w związku z tym z pewnością przeczytam kolejne jej książki i chętnie zgłębię opisywany temat.

Książkę znalazłam w bibliotece, jestem w trakcie oglądania serialu "The Crown" więc zaczęłam trochę zgłębiać historię Windsorów. Nie jest to biografia a zbiór ciekawostek które dotyczą niektórych członków rodziny królewskiej. Autorka na celownik wzięła tych, którzy nie przestrzegali etykiety, postępowali po swojemu, szokowali, a przecież ta dynastia jest na świeczniku nie tylko w Wielkiej Brytanii.

Z książki możemy się dowiedzieć że cała dynastia a raczej jej nazwa została wymyślona. Że Karol najlepiej relaksuje się przy malowaniu akwareli. Harry był w wojsku, nawet na wojnie w Afganistanie. Znajdziemy też tutaj księżniczkę Małgorzatę która zawsze miała problem żeby być tą drugą. Sporo o kobietach Karola czyli Dianie i Camilli.

Lekka książka, niektóre fakty były mi już znane, gdyż lubie śledzić czasem losy tej dynastii, o innych dowiedziałam się pierwszy raz. Nie jest to lektura wysokich lotów ale miłe czytadło dla umilenia czasu.

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2019-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Dobra książka pełna faktów historycznych ale podana w sposób zrozumiały i ciekawy.

"Windsorowie" to bardzo fajny zbiór ploteczek na temat czarnych owieczek tej angielskiej dystanstii. Możemy też sporo dowiedzieć się na temat ich historii - chociażby to, że wywodzą się z Niemiec i niektórzy z członków tejże rodziny nie mówili nawet w języku swoich poddanych. A do zmiany nazwiska zmusiła ich wojna i antyniemieckie nastroje panujące w kraju.
Wiele informacji zawartych w książce pokrywa się z tymi, które można znaleźć w biografii Diany spisanej przez tę samą autorkę - zwlaszcza ma temat Karola no i samej księżnej. Ale i tak polecam. Dzięki niej poczułam, że mam normalną, szczęśliwa rodzinę, a mój mąż to niemalże ideał. ;D I nikt nie podsłuchuje moich rozmów.

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Dzieje wolnej Polski 1918-2018
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Dzieje wolnej Polski 1918-2018

Polska jest krajem, który zniknął z map Europy na 123 lata. Kultywowana polskość i patriotyzm pozwoliły przetrwać narodowi i odzyskać niepodległość...

Ukryte skarby Polski
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Ukryte skarby Polski

Niewiele opowieści tak rozpala masową wyobraźnię, jak historie i legendy o ukrytych skarbach. Poszukiwanie skarbów jest zajęciem żmudnym i mało widowiskowym...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis