Widziałam. Opowieści wojenne

Korespondent wojenny. Rzadko jest nim kobieta. Maria Wiernikowska - znakomita dziennikarka - była w samym środku wydarzeń określanych słowem: piekło.

Czeczenia,  Bośnia, Gruzja ...  Mijają lata i blakną wspomnienia. Jednak świadectwo  rzeczywistości piekła jest tak samo palące. Szczególnie, gdy ma się świadomość, że obecnie na świecie toczy się ponad trzydzieści wojen i konfliktów zbrojnych.  Piekło ma się dobrze. Zmieniają się tylko jego granice.

Maria Wiernikowska - karierę rozpoczęła w roku 1982 w Radio France International. Współpracowała również z BBC. Po 1989 roku wróciła do Polski, gdzie rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem. Następnie współpracowała z Radiem Zet i ,,Gazetą Wyborczą". Przez wiele lat była korespondentem Telewizji Polskiej - relacjonowała konflikty zbrojne a także klęski żywiołowe m.in. tzw. powódź tysiąclecia, która dotknęła Polskę w 1997 roku. Laureatka wielu nagród m.in. Kryształowego Zwierciadła oraz nagrody im. Dariusza Fikusa. Autorka książki Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela (Wydawnictwo Zwierciadło 2013)

Informacje dodatkowe o Widziałam. Opowieści wojenne :

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Widziałam. Opowieści wojenne

Widziałam. Opowieści wojenne - opinie o książce

Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela
Maria Wiernikowska0
Okładka ksiązki - Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela

764 kilometry. Pieszo i na rowerze. Przypadkiem i wbrew sobie – bo do kościoła chodzi tylko na śluby i pogrzeby – rusza na pielgrzymkę do Santiago...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;