Śmierć nadchodzi jesienią

Najbardziej przerażające i enigmatyczne sprawy Herkulesa Poirot i panny Marple.

Agatha Christie i solidna dawka horroru? Tajemnice, nadprzyrodzone moce i snujące się widma? Po trzykroć tak! Kto sądzi, że Christie pisała jedynie klasyczne kryminały, jest w błędzie.

Ten zbiór opowiadań udowadnia, jak wszechstronną była autorką. Wisienką na tym torcie grozy jest opowiadanie Żona Kenity w przekładzie Marty Kisiel-Małeckiej. W języku polskim ten tekst ukazuje się po raz pierwszy. Chciałoby się rzec za Herkulesem: Bon appétit, mon ami. Wszak jesienią lepiej zostać w domu i zagłębić się w lekturze, niż niepotrzebnie kusić licho.

„Królowa Kryminału w niepublikowanym dotąd po polsku opowiadaniu dowodzi, że nie trzeba setek stron, by zbudować napięcie. Niebywała gratka tak dla Czytelników, jak i dla tłumaczki!” – Marta Kisiel-Małecka

Informacje dodatkowe o Śmierć nadchodzi jesienią:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2022-10-27
Tytuł oryginału: The Last Séance. Tales of the Supernatural
Tłumaczenie: Marta Kisiel-Małecka

Tagi: zbrodnia morderstwo tajemnicze zjawiska niewyjaśnione duchy

Kup książkę Śmierć nadchodzi jesienią

Śmierć nadchodzi jesienią - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Całkiem udany zbiór opowiadań Agaty Christie. Tytuł nie do końca oddaje treść (oryginalny jest bardziej trafny), bo mamy tutaj głównie duchy, seanse spirytystyczne , hipnozę, tajemnicze zjawiska, zemstę i chciwość. Wszystkie utwory (poza jednym) były już wcześniej opublikowane po polsku i pochodzą w większości z tomu "Świadek oskarżenia". Jedyne nieopublikowane wcześniej opowiadania to "Żona Kenity", ale niestety jest według mnie obok "Ogara śmierci" najsłabsze z całego zestawu. Moje ulubione zaś to "Tajemnica błękitnej wazy" i "Radio".

Choć nie lubię opowiadań to "Śmierć nadchodzi jesienią" mnie nie rozczarowała. Polecam.

Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Żaden miłośnik Agathy Christie nie może przejśc obojętnie obok teh przepięknie wydanej serii...i ja nie mogłam, więc z przyjemnością wybrałam tom, którego nie znałam. Przed kupieniem warto zobaczyć z jakiego zbioru pochodzą opowiadania. Większość z nich jest z "Śmiertelnej klątwy", więc kto ten tomik zna, może się nieco rozczarować. Nowo dodane opowiadanko "Żona Kenity", wydaje mi się wtórne i niezbyt ciekawe, wygląda jak wygrzebane gdzieś z głębin szuflady. Za to "Czerwony sygnał", to doprawdy mistrzowski kąsek.

Pajęczyna
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Pajęczyna

Klarysa Hailsham-Brown, młoda żona wysokiego urzędnika Ministerstwa Spraw Zagranicznych, uwielbia płatać gościom figle, nic więc dziwnego, że gdy pewnego...

Ostatni seans. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Ostatni seans. Audiobook

Opowiadanie Agathy Christie o seansie spirytystycznym. Słuchowisko trwa 29 minut....

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska