Pierwsze Święta jeżyka Tadzika

Tadzik to mały jeżyk, który przyszedł na świat wczesną wiosną, przed nim więc pierwsza Gwiazdka. Kłopot w tym, że zupełnie nie wie, co się robi w Święta. Leśni przyjaciele Tadzika (. wiewiórka, niedźwiedź, lis, wilk, borsuk) przez całą jesień opowiadali mu, że Gwiazdka jest wspaniała, więc jeżyk tym bardziej martwi się, że coś go ominie. Postanawia dowiedzieć się, jak przygotować wyjątkowe Święta.

,,Pierwsze Święta jeżyka Tadzika" to urocza, świąteczna opowieść podzielona na 24 rozdziały -lubiany przez dzieci schemat kalendarza adwentowego. Poza ciepłą historią do czytania w rodzinnym gronie, w środku znajdują się drobne zadania do wykonania, wprowadzające dziecko w świąteczny klimat.

Informacje dodatkowe o Pierwsze Święta jeżyka Tadzika:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-10-25

Kup książkę Pierwsze Święta jeżyka Tadzika

Pierwsze Święta jeżyka Tadzika - opinie o książce

Bardzo fajna książka w 25 rozdziałach dla młodszych dzieci. Szata graficzna tej książki jest prześliczna, rozdziały króciutkie, tekst całkiem przyjemny. Autorka odkrywa przed maluchami święta i przygotowania do nich. Przyjaciele Tadzika naopowiadali mu tyle pięknych historii o świętach, że jeżyk nie zapadł w sen zimowy i pierwszy raz przygląda się, jak wyglądają w lesie zwyczaje świąteczne. Razem z bohaterami dzień po dniu przygotowujemy się do świąt i odkrywamy ich magię. Autorce i ilustratorce udało się stworzyć przeuroczą książeczkę dla tych dzieci, które dopiero świadomie dowiadują się czym są święta. Polecam dla młodszych maluszków.

W klimacie literackiego oczekiwania na Boże Narodzenie, książkowe kalendarze adwentowe stanowią wyjątkowy sposób na wchłanianie magii świątecznej atmosfery. To nie tylko liczenie dni do świąt, ale prawdziwa literacka uczta, gdzie każda strona otwiera nowe drzwi do baśniowego świata pełnego przygód i radosnych niespodzianek.

Kalendarze adwentowe w formie książki są jak magiczne klucze otwierające furtki do opowieści, które przenoszą w krainę świątecznych czarów. Każdy dzień to nowa strona, nowa historia, a każde zdanie to kolejna niespodzianka, czyniąca oczekiwanie na Boże Narodzenie bardziej pasjonującym niż kiedykolwiek.

"Pierwsze święta jeżyka Tadzika" to podróż przez grudniowy czas, gdzie każda strona jest  jak otwieranie małego prezenciku, który ukrywa w sobie nie tylko fabularne zakamarki, ale także prawdziwą magię świąt. To uroczy kalendarz adwentowy, który przenosi nas w świat prostych radości z grudniowych dni. Historia Tadzika i jego przyjaciół opowiedziana jest w 24 krótkich rozdziałach, zainspirowanych tradycyjnymi świątecznymi aktywnościami.

Tekst emanuje atmosferą rodzinnego ciepła przemieszanej z iskrzącą się magią świątecznego okresu. Twórcze zadania z kalendarza adwentowego stają się interaktywnym przewodnikiem, angażując czytelnika w świąteczne przygotowania razem z bohaterami.

Tadzik, mały jeżyk urodzony w okresie wiosennym, wykazuje się nietypową postawą, decydując się na odstąpienie od tradycyjnego zimowego snu. Razem z paczką przyjaciół ruszają w wir przygotowań do świąt czerpiąc radość ze wspólnie spędzonego czasu. W wyniku nietypowej decyzji Tadzika, świąteczne przygotowania nabrają wyjątkowego charakteru. Czas w gronie najbliższych spędzony nad kreatywnymi pomysłami uwydatnia znaczenie wspólnie przeżywanych doświadczeń. To właśnie te chwile z najbliższymi nadają głęboką wartość świąt, kreując trwałe więzi i cenne wspomnienia.

Boim oswaja lęk
Katarzyna Pruszkowska-Sokalla0
Okładka ksiązki - Boim oswaja lęk

Boim miał kiedyś inne imię. Ale jakie? Nie pamięta! A może po prostu nie chce powiedzieć... Halszka po śmierci ukochanego dziadka przenosi się z rodzicami...

Co zrobiłeś, Bałaganku?
Katarzyna Pruszkowska-Sokalla0
Okładka ksiązki - Co zrobiłeś, Bałaganku?

To nie ja! To Bałaganek! Kazio zostaje starszym bratem i dostaje własny pokój. Wtedy zaczynają się kłopoty, bo okazuje się, że pokój ma już lokatora -...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska