Opowiadania podróżne

Czy na tarasach ryżowych można zgubić przyjaźń? Co da się wyczytać z magicznych wzorów perskiego dywanu? Co wspólnego ma nocny autostop z kawą po turecku?

Czternaście opowiadań, które łączy motyw podróży na krańce świata lub bardzo blisko. Właściwie sama podróż jest głównym bohaterem.

Każda z opisanych historii ,,ze szlaku" toczy się w innej przestrzeni: Japonia, Uzbekistan, Namibia, Finlandia czy Indonezja. Podróżnicy ruszają w drogę, samotnie lub w towarzystwie, by poznać egzotyczne miejsca, innych ludzi, przeżyć przygodę ze światem, dokonać własnych odkryć, poszukać inspiracji i zaskoczeń, dotrzeć do wyznaczonego celu.

Co znajdą podczas swoich wypraw? Czego doświadczą?

Historie o pogoni za przygodą, oczekiwaniach wobec świata i poszukiwaniu własnych dróg, a także o ludziach w podróży i ich problemach. Podróż jest okazją, by się dowiedzieć, jak się zachowujemy w nietypowych sytuacjach, także tych niekomfortowych, i jakie są relacje, które nas łączą.

Uważne obserwacje realiów z różnych części świata przeplatają się w tych opowieściach z subtelnym humorem, ironią, a czasem smutkiem.

Zapraszamy w fascynującą literacką podróż!

Informacje dodatkowe o Opowiadania podróżne:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2021-11-20

Kup książkę Opowiadania podróżne

Tamtego lata w Bułgarii
Małgorzata Winkler-Pogoda0
Okładka ksiązki - Tamtego lata w Bułgarii

Łucja, historyk sztuki z Warszawy, po wielu latach postanawia ponownie pojechać do Bułgarii. Kiedyś przeżyła tam wielką miłość, która trwała kilka lat...

Przystań w Sosnowej Polanie
Małgorzata Winkler-Pogoda0
Okładka ksiązki - Przystań w Sosnowej Polanie

Czy bohaterki powieści dostaną od życia ostatnią szansę, by rozprawić się z demonami, które przez tyle lat je prześladowały?   Dziewięćdziesięcioletnia...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska