Niedzielni zapomniani

Literacki debiut autorki „Życia Violette” i „Cudownych lat”.

Słodko-melancholijna powieść, która zwróciła uwagę krytyków i czytelników na tę wyjątkową autorkę, natychmiast trafiła na szczyt francuskich list bestsellerów. Książka zdobyła aż trzynaście krajowych nagród literackich, w tym nagrodę księgarzy.

Justine Neige ma 21 lat i od śmierci rodziców w tajemniczym wypadku samochodowym mieszka z dziadkami i kuzynem Julesem, z którym jest bardzo zżyta. Pracuje jako opiekunka w domu spokojnej starości. Uwielbia to zajęcie i spędza całe dnie na wysłuchiwaniu opowieści pensjonariuszy. Kiedy pomiędzy Justine i Hélène, prawie stuletnią pensjonariuszką, zawiązuje się nić przyjaźni, kobiety ostrożnie ujawniają sobie nawzajem ich historie. Podczas gdy Justine pomaga Hélène na nowo przeżyć wspomnienia o miłości i wojnie, Hélène zachęca Justine do zmierzenia się z tajemnicami własnej przeszłości i bolesną, głęboko skrywaną stratą. Justine stopniowo otwiera się na tragedię, która wstrząsnęła jej dzieciństwem, i o której nikt w domu nigdy nie mówił. Wkrótce jednak pojawiają się kłopoty – zagadkowy telefon wstrząsa domem spokojnej starości i ujawnia szokujące rewelacje.

Ta historia skrywanej miłości oraz przyjaźni, która łączy pokolenia i buduje nieprawdopodobne mosty. To opowieść o tym co jest i co bezpowrotnie minęło oraz o tym, jak przeszłość może kształtować naszą teraźniejszość.

Informacje dodatkowe o Niedzielni zapomniani:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2024-03-05
ISBN: b.d
Tytuł oryginału: Les oublies du dimanche
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska

Tagi: literatura piękna obyczajowe

Kup książkę Niedzielni zapomniani

Niedzielni zapomniani - opinie o książce

Życie Violette
Valerie Perrin0
Okładka ksiązki - Życie Violette

Wielka pochwała radości z małych rzeczy. Bajkowe krajobrazy Burgundii, opowieści o życiu snute na cmentarzu, śmiech i łzy, które mieszają się z pachnącą...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;