Mrok

Tom 5 cyklu Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką

Kiedy po burzliwym locie do Albanii znika bez śladu polskie małżeństwo, a albańska mafia postanawia zabić jednego z ważniejszych polityków, to znak, że Olga Balicka i Kornel Murecki nie będą mieli spokojnego wypoczynku. Zostaną uwikłani w sprawę równie zagadkową jak śledztwo, które w tym samym czasie w Jeleniej Górze prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza. Seryjny dusiciel znów atakuje i śmieje się policjantom w twarz.

Czy te pozornie różne sprawy toczące się tysiące kilometrów od siebie mają wspólny mianownik? Czy Olga Balicka będzie w stanie odzyskać utracone przed wyjazdem dobre imię? A jeżeli tak, to czy nie będzie musiała zapłacić za to najwyższej ceny?

Katarzyna Wolwowicz staje się prawdziwą mistrzynią polskiego kryminału, a książki z komisarz Olgą Balicką – jedną z najchętniej czytanych serii kryminalnych w Polsce!

Informacje dodatkowe o Mrok:

Seria: Komisarz Olga Balicka #5

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

💣💣💣💣💣💣💣💣💣💣

" Kiedy zaczynasz widzieć w ciele człowieka duszę, kiedy uzmysławiasz sobie, że on też ma jakieś emocje, zaczynasz być słaba..."

" Mrok " to piąta część Cyklu o komisarz Olze Balickiej.. Ten thriller połaczony z kryminałem psychologiczmym zapewni Ci niezwykłe emocje i wciągnie Cię w świat pełen tajemnic i napięcia..

Autorka ma naprawdę fascynujący styl pisania.. Jej słowa są pełne intrygi, tajemniczości i emocji, które wciągają czytelnika od samego początku do końca.. Opisuje ona historię, w której polskie małżeństwo znika w Albanii, a albańska mafia grozi ważnemu politykowi.. W tym samym czasie, grupa dochodzeniowo-śledcza w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego dusiciela.. To wciągające połączenie różnych wątków sprawia, że czytelnik jest niezwykle zaintrygowany..

Bohaterowie tej historii, tak jak sama historia, są pełni tajemnic i emocji.. Olga Balicka i Kornel Murecki, małżeństwo zostaje uwikłane w zabójstwo i będą musieli zmierzyć się z niebezpieczną sytuacją..

Książka jest pełena akcji, zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.. To emocjonująca podróż, która wciąga czytelnika i sprawia, że nie może się doczekać aż do zaskakującego finału..

Emocje są tu naprawdę intensywne - od napięcia i niepewności, po ulgę i satysfakcję.. Autorka zgrabnie operuje słowami, aby oddać atmosferę i uczucia bohaterów, sprawiając, że czytelnik jest wciągnięty w każdą stronę fabuły..

To naprawdę niezwykłe doświadczenie czytania, które pozwala nam zanurzyć się w świat autorki i odczuć wszystkie emocje, jakie towarzyszą bohaterom..

Jestem pewna, że ta książka dostarczy Ci niezapomnianych chwil..

" – Uznaj po prostu, że gramy kartami rozdanymi z talii. Są, jakie są, ale jak umiejętnie rozegrasz sytuację, możesz wygrać wszystko..."

Historia zaczyna się od porwania polskiej rodziny polityka wraz żona i dzieckiem, w Albanii.

W Jeleniej Górze pojawia się seryjny dusiciel, Hieronim Włodawski, który unika aresztowania i drwi z policji..

Olga jest przeciążona obowiązkami, a ich małżeństwo jest na skraju rozpadu..
Niestety, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy Olga zostaje zamieszana w incydent, gdzie zastrzeliła człowieka.. Teraz wszczęto dochodzenie dyscyplinarne wobec niej, co tylko pogłębia jej problemy..

Kornel dostaje propozycję pracy w Albanii i decyduje się zabrać Olgę, w nadziei, że to uratuje ich związek..

Jednak na miejscu wszystko idzie niezgodnie z planem.. Okazuje się, że planowany jest zamach na ważnego polityka, a Kornel zostaje wciągnięty w sprawę..

Gdy zamach się dokonuje, Olga i Kornel zostają uwikłani w aferę, której źródeł nie znają.. Teraz muszą zrobić wszystko, aby wyjść z tego cało..

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-03-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

●Nowa sprawa komisarz Olgi Balickiej!

Jak ja na to czekałam, by dorwać piąty tom i po przeczytaniu potwierdzam, że autorka zasługuje na tytuł mistrzyni kryminałów.

Życie zawodowe i prywatne Olgi Balickiej sypie się. Kobieta ma dosyć nieobecności Kornela, który dla pracy zostawił ją z dwójką dzieci. Na dodatek Olga została zawieszona w pracy. Próbując ratować Olgę i ich małżeństwo Kornel proponuje żonie wspólny wyjazd do Albanii. Wkrótce okazuje się, że nie będzie to dla nich spokojny wypoczynek. Kornel i Olga próbują rozwiązać zagadkę zaginięcia rodziny polityka, którzy polecieli do Albanii na wakacje. W tym samym czasie w Jeleniej Górze grupa dohodzeniowo - śledcza powadzi śledztwo w sprawie seryjnego dusiciela, który śmieje się im w twarz.
Czy te sprawy coś łączy ?
Czy Olga odzyska dobre imię?
Czy ona i Kornel uratują swoje małżeństwo?

Fenomenalna i wciągająca fabuła. Dynamiczna akcja, seryjny morderca, intrygujące śledztwa, tajemnice, atmosfera grozy, mroczny klimat, morderstwa, niebezpieczeństwo i zaskakujące zwroty akcji. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu, zaskoczyć i dostarczyć emocji. Podczas czytania nie ma mowy o nudzie ani przez chwilę. Obiecuję, że czeka na Was mnóstwo wrażeń.
Fani kryminałów będą usatysfakcjonowani.

Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mrok. Ciemny, gęsty, duszny, wszechogarniający.

Śmierć.

Niepotrzebna.

Za wcześnie.

W ramach uratowania duszy.

W mniemaniu zabójcy śmierć jest wybawieniem i jedynym słusznym aktem.

Jak udowodnić i przypisać zbrodnię, jeśli morderca nie zostawia śladów?

Porwanie. Dla własnych potrzeb. Dla zadośćuczynienia straty przeszłości. Dla ukojenia duszy.

Jak odnaleźć porywacza, który nie chce okupu?

Działo się w tej książce wiele, i wcale nie potrzeba znać poprzednich części, aby się odnaleźć w historii.

Albania.

Lot samolotem, turbulencje, strach o życie syna. A to jak się okazało najmniejsze zmartwienie rozpoczynających się wakacji.

Porwanie, strata, szantaż, wszech­obec­na korup­cja, po­li­cja na usłu­gach mafii. Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy komukolwiek można zaufać?

Jak bardzo można się bać? Do czego zdolna jest kobieta-matka?

Polska.

Niepotrzebna śmierć. Za wcześnie. W przypływie emocji.

Postępowanie dyscyplinarne, perspektywa rozwodu, wiele niewypowiedzianych słów,

brak sił, łzy, rozpacz, strata. A miało być tak pięknie. Ile można udźwignąć na swoich barkach?

Dwie kobiety. Dwie historie. Dwa kraje.

Co je połączy?

2 śledztwa. W Polsce oficjane, w Albani niekoniecznie.

Intryga kryminalna. Intryga mafijna. Nieuchwytny morderca. Niedostępny porywacz.

Niewyjaśnione tajemnice. Zagadki, emocje, napięcie, zaskoczenie, portret psychologiczny mordercy. To jest to, czego potrzebowałam w tym kryminale i co autorka mi zaserwowała.

Avatar użytkownika - pajkaaczyta
pajkaaczyta
Przeczytane:2024-02-25,

✈️✈️✈️✈️✈️

Co moze byc lepszego od wakacji w Albanii ?

Dla pewnego malzenstwa skonczylo sie to tajemniczym zniknieciem .

W powietrzu wisi zamach na wysoko postanowionego polityka.

A w malzenstwie pani Olgi Balickiej nie uklada sie najlepiej.

Te zdarzenia prowadza Olge i Kornela do Albanii , chcac niechcac zostaja wplatani w cos czego niechcieli .

Czy rodzina z Polski zostanie uratowana albo chociaz odnaleziona ?

Czy malzenstwo Olgi i Kornela ma jeszcze jakies szanse na przetrwanie ?

W co zostala wplatana ta dwojka i jak gleboko ?

✈️✈️✈️✈️✈️

@katarzyna_wolwowicz_pisarka #mrok #katarzynawolwowicz #olgabalicka

Dla Olgi nie jest to łatwy czas. Nie dość, że jej małżeństwo wisi na włosku, ma serdecznie dość rozłąki i tego, że z wszystkim jest sama, to na dodatek zostaje zawieszona w pracy. Jedna decyzja, która według niej była słuszna, może zaważyć na jej karierze w policji. To wszystko mocno ją przytłacza, wie, że musi odpocząć, a niebawem okazuje się, że będzie miała okazję.
Kornel nie zdawał sobie sprawy, że jest aż tak źle i niebawem z jego małżeństwa może nic nie zostać. Kiedy dostaje propozycję pracy w Albanii, zgadza się pod jednym warunkiem, Olga ma jechać z nim. Choć kobieta początkowo jest sceptycznie do tego nastawiona, w końcu się zgadza.
To miała być prosta praca i dużo czasu dla nich, aby odbudowali to, co się popsuło. Tak miało być, jednak dzieje się zupełnie inaczej. Pewna polska rodzina zostaje porwana, dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta i to nie koniec, a wręcz przeciwnie, to dopiero początek problemów, z jakimi będą musieli się zmierzyć Olga i Kornel. Czy dadzą radę? Co takiego się stanie? Kto stoi za zamachem? Czy znajdą czas i chęci na odbudowanie małżeństwa? Czy Olga będzie mogła wrócić do pracy w policji?

Muszę się przyznać, że to moje pierwsze spotkanie z panią komisarz Olgą Balicką, na pewno nie ostatnie i już zaczęłam nadrabiać poprzednie tomy. Jednak to, że ich nie znałam, ani trochę mi nie przeszkadzało, nie gubiłam się w fabułę, co według mnie jest znaczącą zaletą.
Historia, jaką znalazłam w książce, mnie się podobała i to bardzo. Uważam, że była ciekawa, wciągająca, pełna tajemnic, sekretów, pościgów, zagadek. Akcja sprawnie poprowadzona, pełna zaskakujących zwrotów. Dla mnie to była jedna z tych pozycji, z którymi nie da się nudzić.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani. Mamy ich kilku i książkę czytamy ich oczami zamiennie. Mnie takie rozwiązanie pasowało, wiele wniosło do historii, wiele pozwoliło zrozumieć.

„Mrok” to książka pełna tajemnic, sekretów, zagadek, z szybką akcją i ciekawymi jej zwrotami. Mnie zdecydowanie przypadła do gustu i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Zgadnijcie, od którego tomu tym razem zaczęłam poznawać kolejną serię kryminalną! Pytam dlatego, bo dzisiaj mam dla Was recenzję tego właśnie tomu, który opisuje losy komisarz Olgi Balickiej, czyli „Mrok” Katarzyny Wolwowicz. Jaka zagadka kryminalna czeka do rozwiązania w tej części komisarz Balicką? Zapraszam na recenzję!

Olga Balicka i jej mąż Kornel Murecki udają się do Albanii, aby uratować swoje małżeństwo. Niestety uniemożliwia im to zniknięcie bez śladu polskiego małżeństwa, które również wybrało się w to miejsce. W dodatku albańska mafia postanawia zabić bardzo ważnego polityka. Tym sposobem Olga i Kornel zostają uwikłani w te sprawy. W tym samym czasie w Jeleniej Górze grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego dusiciela. Co wspólnego mają ze sobą te wszystkie sprawy? Jaką cenę Olga Balicka zapłaci za to, aby odzyskać swoje utracone przed wyjazdem dobre imię?

W książce narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. Rozdziały nie są ani za długie, ani za krótkie, czyli jak dla mnie takie w sam raz. Jak wspomniałam na początku, ten tom należy do cyklu serii kryminalnej o komisarz Oldze Balickiej, czyli jest jego piątą częścią. Nieznajomość poprzednich części serii nie stanowiła dla mnie problemu w zrozumieniu fabuły, bo prowadzone jest w tej części nowe odrębne śledztwo. Jednak jeśli interesują Was losy prywatnego życia Olgi i jej męża, to niestety musicie poznać poprzednie części, gdyż w tej opisany był ich kryzys małżeński, który starają się przezwyciężyć. Niestety nie poznałam kolejnych części, więc nie wiem, jak doszło do kryzysu w ich małżeństwie, ale na szczęście ich prywatne życie nie jest wątkiem przewodnim w tej książce. Główne sprawy toczą się wokół opisanych śledztw, które były bardzo ciekawe, intrygujące oraz potrafiły zaskoczyć. Opisane wątki, w których uczestniczyła komisarz Olga, zostały wzbogacone o albańskie krajobrazy i klimaty, dzięki którym przez chwilę można było poczuć się jak na wakacjach (ale tylko przez chwilę, bo głowie wątki opisywały sprawy trudnego do rozwiązania śledztwa). Końcówka książki może jakoś szczególnie nie wbiła mnie w fotel, jednak zakończyła się smutno i nie po mojej myśli. Zakończenie było otwarte i do ostatniego zdania epilogu nie było wiadomo, kto doprowadził do okrutnego czynu mającego miejsce w ostatnim rozdziale.

„Mrok” jest wciągającym kryminałem, który pochłonęłam bardzo szybko. Śledztwa wokół spraw, które z początku mogłoby się wydawać, że nie mają ze sobą nic wspólnego, zostały opisane w bardzo ciekawy sposób. Jeśli lubicie serie kryminalne lub same odrębne kryminały oraz literaturę detektywistyczną, niezależnie od tego, czy znacie poprzednie części tej serii, czy nie, bardzo polecam Wam ten kryminał i gwarantuję, że podczas jego czytania z pewnością nie będziecie się nudzić!

RECENZJA

„MROK”

Cykl: Komisarz Olga Balicka (tom 5)
AUTOR: KATARZYNA WOLWOWICZ

WYDAWNICTWO: ZWIERCIADŁO

„– Uznaj po prostu, że gramy kartami rozdanymi z talii. Są, jakie są, ale jak umiejętnie rozegrasz sytuację, możesz wygrać wszystko....”

Mrok to kolejna część przygód Olgi Balickiej, którą uwielbiam. Rewelacyjna, wciągająca, nieoczywista, zaskakująca pełna wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji historia, którą dosłownie połknęłam, na raz. Tu ciągłe coś się dzieje i na nudę nie możemy narzekać. Autorka umiejętnie balansuje pomiędzy napięciem, adrenaliną, atmosferą mroku, akcją i tajemnicami wokół bohaterów, dając tej historii wyjątkowy klimat.
Seryjny morderca, naśladowca, grupa dochodzeniowo-śledcza, albańska mafia, porwania, morderstwa, problemy osobiste, tajemnice, walka z czasem i wiele więcej to wszystko składa się na wciągającą akcję, która zapewnia nam dobrą dawkę wrażeń i adrenaliny.
Zawiera w sobie spory dreszczyk emocji i napięcia, który czułam cały czas i delektowałam się tym podczas czytania tej historii. Książkę czyta się niesamowicie szybko.
Akcja książki rozgrywa się w Jeleniej Górze i jej okolicach i jednocześnie w Albanii i te dwa wątki spójnie zostają ze sobą połączone.
Fabuła dynamicznie poprowadzona, przemyślana i dopracowana przez autorkę w każdym detalu.
Zakończenie niespodziewanie i jestem w totalnym szoku, co autorka nam zafundowała na sam koniec.

Autorka ma lekkie, przyjemne pióro, które wciąga czytelnika od początku do samego końca.

Bohaterzy świetnie wykreowani, barwni, wyraziści, różnorodni.
Postać Hieronima została świetnie nakreślona,  intrygowała mnie jego osoba...

„Powietrze było gęste i ciepłe, jakby atmosfera grozy i niebezpieczeństwa zawisła w przestrzeni, nie pozwalając się poruszyć nawet gałęziom na drzewach”.

Historia zaczyna się od porwania polskiej rodziny w Albanii.
Olga Balicka, zostaje zawieszona w obowiązkach, a na dodatek jej małżeństwo wisi na włosku, już nie daję rady ciągnąć wszystkiego sama. Czuła się zmęczona i przytłoczona życiem. A to, co dzieje się wokół niej to czyste szaleństwo.
Kornel dostaje propozycję pracy w Albanii i  zabiera, ze sobą Olgę chcąc, ratować ich małżeństwo.  Jednak na miejscu nic nie idzie zgodnie z planem. Dowiadują się o planowanym zamachu na jednego z ważniejszych polityków i Kornel ma związku z tym więcej pracy. Gdy dochodzi do zamachu, zostają wplatani w aferę, której źródła nie znali i muszą zrobić wszystko, aby wyjść z tego cało.
 W dodatku nie wiedzą, kto jest w to zamieszany i komu mogą zaufać. Próbują rozwikłać zagadkę, narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo.
W Jeleniej Górze ponownie seryjny dusiciel atakuje.
Hieronim Włodawski, umyka cały czas organom ścigania, wodzi policję za nos i śmieję się im prosto w twarz. Miesiące śledztwa nie przynosi żadnych efektów.

-W jakie tarapaty wplątuje się Olga Balicka?
-Czy małżeństwo Olgi przetrwa?
-Co czeka Olgę i Kornela w Albanii?
-W co zostanie wplątany Kornel?
-Czy seryjny morderca zostanie złapany?
-Czy te dwie tak pozornie różne sprawy łączą się ze sobą?
-Co ma wspólnego  porwanie rodziny Szczutrowskich z wydarzeniami w Albanii?

Polecam.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2024-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 2024,

Nie spodziewłam się takiego zakończenia. Ciekawe, jaki autorka będzie miała pomysł na następny tom (zapowiedź już jest)

Avatar użytkownika - ksiazkowa_patryc
ksiazkowa_patryc
Przeczytane:2024-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane,

Wyjazd  pewnego małżeństwa z dzieckiem na urlop do Albanii to początek koszmaru, zostają porwani.

W małżeństwie Olgi i Kornela nie dzieje się najlepiej, są o krok od rozwodu.  W sprawach zawodowych Olga ściga seryjnego dusiciela z seledynową linką. Kolejną ofiarą morderstwa zostaje jeden z członków ekipy śledczej. Czy aby na pewno? Komisarz zostaje odesłana na przymusowy urlop. Wraz z mężem wyjeżdża do Albanii, gdzie odpoczynek będzie ostatnim o czym będą myśleć...

Czy wydarzenia w Jeleniej Górze i Albanii mogą mieć coś wspólnego?

Ponad tysiąc kilometrów dzieli Jelenią Górę od Albanii, więc ogromnie mnie ciekawiło  czy dojdzie tutaj do połączenia wątków, ale przede wszystkim co będzie to łączyło w logiczną całość. I przyznam się szczerze poprzednie części serii były świetne, ale ta rozłożyła mnie na łopatki. Im dalej zagłębiałam się w wątki kryminale tym mniej wiedziałam.

Autorka sprawiła, że zarwałam dla tej książki noc. Nieważne że chodziłam rano jak zombi, bo dla tej książki było warto.

A zakończenie.... spowodowało u mnie w mózgu niedowierzanie, szok. Zbierałam szczękę z podłogi. Zastanawiałam się też, jak można "rzucić taką bombę" i zakończyć książkę, czekam na więcej. Licze, że szybko pojawi się kontynuacja.

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2024,

"Ta­jem­ni­ce umy­słu do tej pory w więk­szo­ści po­zo­sta­ją nie­po­zna­ne..."

Niespokojny lot na terytorium Albanii okazuje się zwiastunem tragicznych wydarzeń. Bezpośrednio po lądowaniu znika bez śladu polska rodzina, a albańska mafia szykuje zamach na jednego z najważniejszych polityków. W obie sprawy wmieszają się komisarz Balicka i Kornel Murecki, którzy mogą zapomnieć o spokojnym odpoczynku i naprawieniu swojej relacji. W międzyczasie w okolice Jeleniej Góry wraca przebiegły, seryjny dusiciel. Czy uda się powstrzymać go przed kolejnymi zbrodniami?

Postać Olgi Balickiej poznałam i polubiłam podczas lektury poprzednich tomów. Niezłomna komisarz imponująca wewnętrzną siłą, zaangażowaniem i wielkim sercem. Teraz jednak jej spokój został zachwiany. Stopniowo kruszony przez trudy codzienności i brak wsparcia od życiowego partnera. Wewnętrzne rozdarcie i dylematy bledną w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Chwili, w której instynkt przetrwania przejął kontrolę, stawiając na szali przyszłą karierę w policji.

Obserwujemy dwa równolegle toczące się śledztwa. Angażująca, kryminalna zagadka seryjnego dusiciela przetykana jest skomplikowaną sprawą rozgrywajacą się na terytorium Albanii. Tytułowy mrok można odczuć na wielu płaszczyznach. Niepokojący, drażniący, który niepostrzeżenie wkrada się burząc dotychczasowy spokój. Także ten ukryty głęboko w duszy, który w sprzyjających warunkach wymyka się spod kontroli i pozbawia zdrowego rozsądku. Oraz mrok wydzielający się z  pierwotnych instynktów, w obliczu zagrożenia lub ochrony bliskich.

Dzieje się dużo. W pewnym momencie nawet zaczęłam się zastanawiać, czy nie za wiele. Mnogość wątków, powiązań i zwrotów akcji, sprawiły, że byłam ciekawa czy uda się Autorce połączyć wszystko w logiczną całość.

Zakończenie jest zaskakujące, a wszystkie wątki domknięte w dobrym stylu.

Końcowe strony wywołały we mnie wiele emocji i pytań, na których odpowiedź muszę poczekać.

Avatar użytkownika - joanna81
joanna81
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2024, 2024,
Pojedyncze książki, dylogie, sagi, a może trylogie, które z tych czytacie najczęściej? Ja preferuje historie zamknięte w pojedynczych książkach, aczkolwiek zdarza mi się czytać dylogie i dłuższe serie. Chociaż co do tych ostatnich to zawsze mam mieszane uczucia, ponieważ trzeba czekać na ciąg dalszy. Ale jak dobra seria to warto poczekać. Cierpliwość popłaca, jeszcze biorąc pod uwagę fakt, że każda z książek danego cyklu ma takie zakończenie, że szczęka opada to tym bardziej. Takie uczucie towarzyszy mi po przeczytaniu każdej książki z cyklu o Komisarz Oldze Balickiej Pani Katarzyny Wolwowicz. "Mrok" to 5 tom.    "Świat pełen jest okrutnych zwyrodnialców".    Co się stało z przebojową, nieustraszoną i dowcipną Olgą? Czyżby szara rzeczywistość i rozłąka z mężem zrobiły z niej zmęczoną i nieszczęśliwą żonę i matkę? Kornel ma ciepłą i bezpieczną posadę za granicą, a Olga dom i dzieci na głowie. To wszystko zaczyna ją przytłaczać. Jakby tego było mało, w Jeleniej Górze znowu zaatakował seryjny dusiciel. Tym razem ofiarą okazała się policjantka. Morderca niczym misjonarz wybawia kobiety od złego.   "Są tacy, którzy uważają, że zabijając, nie krzywdzą, a ratują kobiety."   Olga zostaje zawieszona i coraz częściej zastanawia się nad rozwodem. W Albanii znika polskie małżeństwo, a albańska mafia planuje zamach. Kornel ma w Albanii misje do wykonania, proponuje Oldze wspólny wyjazd, żeby ratować ich małżeństwo. Na miejscu obydwoje zostają wplątani w aferę. Oprócz utraty dobrego imienia grozi im niebezpieczeństwo. Dwie różne sprawy, dwa różne kraje, a jednak coś je ze sobą łączy. Czy to, że Kornel i jego żona znaleźli się w Albanii, to był przypadek?   Pani Katarzyna Wolwowicz nie zwalnia tempa, a każda kolejna Jej książka fascynuje. Osadzenie fabuły  w dwóch krajach to kapitalny pomysł. Wszystko wyszło perfekcyjnie. Autorka sprytnie lawiruje pomiędzy trudnymi tematami. Mafia, polityka i korupcja idealne połączenie. Dynamiczna akcja, niespodziewane zwroty akcji i zakończenie, które szokuje. Nie tak miało być. Jak teraz żyć czekając na kolejną część?

Żałuję, że nie przeczytałam poprzednich części tej serii. Myślę, że postać Olgi Barlickiej byłaby mi bliższa i nie ukrywam, brakowało mi wielu informacji na temat bohaterów. To tylko mój błąd, który w miarę możliwości zamierzam jak najszybciej naprawić. Muszę przyznać jednak, że mimo mojej nieznajomości książek z serii, ,,Mrok" czytało mi się świetnie. Przemyślana fabuła przedstawiona w sposób dwutorowy dała przyjemne wrażenie ciągłego ruchu, takiego biegu po emocjach. Na każdej stronie dało się odczuć momentami obezwładniający strach, stres, a jednocześnie determinację i motywującą wściekłość.

Dla mnie to świetna książka, która wciąga. Idealny wybór na czytelniczy wieczór. Polecam.

W otchłani
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - W otchłani

Weronika zakochuje się bez pamięci w starszym od siebie onkologu dziecięcym Dawidzie. Para błyskawicznie decyduje się na ślub. Dziewczyna jest przeszczęśliwa...

Jaskinie Umarłych
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - Jaskinie Umarłych

Mroczny thriller, który zabiera nas w ciemne zaułki ludzkiej psychiki... Do pogrążonej w jesiennej aurze Jeleniej Góry, przeprowadza się profilerka...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;