Mama w wielkim mieście

Jesteś mamą. Najlepszą jaką umiesz. W twoim sercu jest mądrość. Możesz być z siebie dumna. Nie jesteś sama. Widzę twoje zmęczenie i samotność. Jestem z tobą.

Kiedy rodzi się dziecko zmienia się cały świat i wszystko zaczyna kręcić się wokół tego małego - wielkiego cudu. W tej niezwykłej przygodzie czasami zapominamy, że wraz z nim rodzi się też mama. Gdy nią zostajesz nic nie jest już takie samo. To najpiękniejsza i jednocześnie najtrudniejsza podróż życia. Pełna nowych wyzwań, małych i wielkich kroków, często nikomu poza mamą niezauważalnych cudów, trudnych wyborów, przekonań cudzych i własnych, oczekiwań, łez bezsilności i szczęścia.

Kiedy nocą wszyscy śpią i widzę światła w innych oknach wiem, że jest nas więcej: dzielnych, zagubionych, dumnych, zmęczonych, szczęśliwych, wdzięcznych, przestraszonych, tych, które nie śpią, kiedy inni śpią i wciąż czuwają i tych, którym w końcu udało się zdrzemnąć i wypić łyk ciepłej kawy - Mam w wielkim mieście.

Osobiste wywiady Katarzyny Olubińskiej ze znanymi mamami, które na co dzień wspierają inne mamy w mediach społecznościowych i na Instagramie. Poczucie humoru oraz żarty przeplatają się z trudnymi wyznaniami i intymnymi historiami.

O macierzyństwie i związanych z nim emocjami opowiedziały:

Anna Czartoryska-Niemczycka Dominika Gwit-Dunaszewska Klaudia Halejcio Monika Hoffman-Piszora ,,Dzieciaki Cudaki" Magdalena Lamparska Kamila Szczawińska

Informacje dodatkowe o Mama w wielkim mieście:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: MAMA W WIELKIM MIEŚCIE

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Mama w wielkim mieście

Mama w wielkim mieście - opinie o książce

" [...] Ma­cie­rzyń­stwo jest najpięk­niej­szą przygodą, ale nie da się jej za­pla­no­wać. Schowaj ka­len­darz, chyba że przy­da ci się jako kolorowanka... [...]"

Katarzyna Olubińska stworzyła wyjątkowy reportaż poruszający temat macierzyństwa. W książce "Mama w wielkim mieście" autorka opisuje swoją historię, jak została mamą oraz rozmawia z innymi znanymi osobami, między innymi: aktorką teatralną i filmową Dominiką Gwit-Dunaszewską,  topmodelką, psycholożką i psychodietetyczką Kamilą Szczawińską i aktorką telewizyjną, filmową i teatralną Magdaleną Lamparską. Dzięki temu dowiedziałam się ciekawych najważniejszych informacji z ich życia.
"Mama w wielkim mieście" jest idealną lekturą dla wszystkich przyszłych mam. Będzie również dobra dla tych kobiet, które macierzyństwo mają już dawno za sobą. Dzięki niej przypomną sobie, jak to było, jak same usłyszały radosną nowinę, że zostaną mamami, a później usłyszały pierwszy krzyk swoich maluszków. Od razu trzeba zaznaczyć, że macierzyństwo nie jest usłane różami. Są lepsze i gorsze dni. Jednak uśmiech dziecka potrafi czynić cuda.
I taka złota rada. Nie słuchajcie rad innych, tylko róbcie to, co podpowiada wam serce. To wy jesteście matkami i to wy wiecie, co jest najlepsze dla waszych dzieci.
Jestem mamą trójki dzieci i wiem, co mówię. Jeżeli potrzebujecie pomocy, to śmiało o nią proście. Nie udawajcie twardzielek. Pozwólcie sobie na chwilę odpoczynku. Niech przez chwilę waszymi dziećmi zajmą się dziadkowie lub przyjaciółki, a wy w tym czasie napijcie się ciepłej kawy lub herbaty albo zdrzemnijcie się na chwilę.
W książce oprócz tekstu znalazłam również cudowne fotografie. Nie ma nic piękniejszego od widoku mamy z dzieckiem. Cieszę się, że autorka podzieliła się z nami cząstką swojego życia.
W "Mama w wielkim mieście" dowiecie się, jak wyglądała droga Katarzyny Olubińskiej do zostania mamą. Dowiecie się również, jak wyglądał początek ich wspólnej drogi.
Katarzyna Olubińska udowodniła mi, jaką moc ma modlitwa i wiara w Boga.
Jeżeli tak jak ja uwielbiacie czytać reportaże dotyczące macierzyństwa, to śmiało sięgnijcie po tę pozycję.
Zapamiętajcie jego, macierzyństwo zmienia kobietę raz na zawsze. Również małżeństwo zyskuje całkiem inną relację. Czasem na plus, a czasem niestety na minus. Decydując się na dziecko, musicie być tego świadomi. Dla maluszka będziecie całym światem.
Na końcu książki znajdziecie piękną modlitwę. Warto ją sobie zapisać.

Szczęście w wielkim mieście
Katarzyna Olubińska0
Okładka ksiązki - Szczęście w wielkim mieście

Odkryj swoją drogę do szczęścia Myślisz, że twoje życie jest pozbawione blasku i radości. Czujesz, że straciłaś sens i nie żyjesz pełnią życia, że inaczej...

Kobieta w wielkim mieście
Katarzyna Olubińska0
Okładka ksiązki - Kobieta w wielkim mieście

Kobiecość - siła, która zmienia świat Kobieta w wielkim mieście to cykl bardzo osobistych i wzruszających wywiadów z kobietami, które miały odwagę zawalczyć...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska