Magda, miłość i rak

Magda, miłość i rak to książka o życiu i śmierci … I o nadziei. Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Przeszła chemioterapię, skomplikowaną operację i urodziła zdrowe dziecko. W tym czasie doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi, dowiadywać się, co jest prawdą, co mitem i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie. Założyła fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie! I została bohaterka filmu Aliny Mrowińskiej Magda, miłość i rak. Po jej śmierci Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj życie! zajmująca się zmianą schematu myślenia na temat choroby nowotworowej kontynuuje działalność. Magda Prokopowicz stała się dla chorych na raka i ich bliskich symbolem walki o jakość życia osób dotkniętych chorobą nowotworową, A dla tysięcy Polaków – symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu. W książce Czytelnicy znajdą rozmowy Aliny Mrowińskiej z Magdą Prokopowicz, jej mężem – Bartkiem Prokopowiczem, psychoonkologiem dr Mariolą Kosowicz, a także zapiski samej Magdy Prokopowicz.

Informacje dodatkowe o Magda, miłość i rak:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2013-09-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Magda, miłość i rak

Magda, miłość i rak - opinie o książce

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Zwierciadło za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Magdalena Prokopowicz stała się osobą medialną nie tylko w związku z tym, iż założyła Fundację Rak'n'Roll mającą na celu różne formy wspierania kobiet zmagających się z chorobą nowotworową... Sama będąc młodą kobietą zachowała na raka piersi czego efektem była między innymi obustronna mastektomia... Magdalena nigdy się jednak nie poddała, pomimo choroby wyszła za mąż i urodziła zdrowego synka... Niniejsza książka nie jest wyłącznie opowieścią o chorobie lecz także o miłości, nadziei oraz niegasnącym optymizmie, który cechował bohaterkę i udzielał się ludziom w jej otoczeniu... Publikacja podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich składa się głownie z rozmów Aliny Mrowińskiej z M. Prokopowicz... Są one pełne otwartości i nie stronią od trudnych oraz bolesnych tematów... Przełamują także tabu jakim owiana jest po dziś dzień choroba nowotworowa... Cześć drugą stanowi blog pisany przez Magdę Prokopowicz. Natomiast część trzecia to rozmowa z Bartkiem, mężem Magdy, który to dialo9g nakreśla perspektywę osoby wspierającej chorego... Mimo, iż Magdalena Prokopowicz odeszła 22 czerwca 2012 roku to tak naprawdę wygrała życie, a dla wielu ludzi znajdujących się w podobnej jak ona (i nie tylko) sytuacji stała się ona symbolem woli i pełni życia... Pamiętajcie więc o tym, co głosi jeden z punktów osobistego dekalogu Magdy: ŁEB DO SŁOŃCA! Polecam gorąco tę książkę, ponieważ według mnie każdy znajdzie w niej coś dla siebie... Jeśli macie ochotę możecie również zajrzeć na stronę Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie: http://raknroll.pl/ oraz obejrzeć film o Magdalenie Prokopowicz zrealizowany przez autorkę książki Alinę Mrowińską: http://vod.tvp.pl/dokumenty/spoleczenstwo/magda-milosc-i-rak/wideo/magda-milosc-i-rak/4280676
Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-02-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wzruszające i osobiste wyznania o nierownych zmaganiach o sile odwadze i chęci życia Pani Magdy a także o trudnych wyborach ,decyzjach i wątpliwościach czy podjąć leczenie czy też zakończyć życie bez bólu cierpienia zachować swoją kobiecość i czerpać z życia tyle ile jest jej przeznaczone Diagnoza jaką był nowotwór w młodym wieku kobieta wiedziała co ją czeka Probujac wszystkiego także medycyny niekonwencjonalnej broniąc się przed operacją i chemioterapia wszelkie mikstury zabiegi okazały się nieskuteczne Motywacja do podjęcia leczenia była ciaza nowe życie które nosiła w sobie sprawiło że się nie poddala wsparcie kochającego męża Pomagała innym pisząc o pozytywnym nastawieniu o akceptacji siebie pokazując swoją kobiecość i atrakcyjność w trakcie leczenia i to że nadal jesteśmy wartościowymi kobietami mimo braku włosów czy biustu Przekonuje  do badań im szybciej tym większa szansa na życie Mówi o swoich gorszych dniach izolacji od społeczeństwa ,zamknięciu się w sobie o kryzysie w związku mimo wszystko czerpala radość z każdego dnia z podróży  z pracy i najważniejsze z narodzin zdrowego syna który był dla niej całym światem .Osobiście uwazam że lęk przed diagnoza Leczeniem i skutkami to normalne i wybór należy do nas my żyjemy i decydujemy .Ciężko opanować łzy czytając Historie  Pani Magdy tez ze względu na jej zakończenie Polecam jest napisana głębokimi emocjami z sercem i z miłością do życia

Avatar użytkownika - kochamciemojezycie
kochamciemojezycie
Przeczytane:2017-11-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Książkę przyznaje przeczytałam już dawno temu, teraz jednak powróciłam do niej w czasie listopadowej zadumy nad śmiercią. Mam wrażenie, że tym razem, trafiła do mnie jeszcze bardziej.

"Łeb do słońca" miała zwyczaj mawiać Magda Prokopowicz i to jedno z ważniejszych przekazań, które nam pozostawiła, choć nie jedyne. Magda w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. W trakcie choroby zaszła w ciążę, przeszła chemioterapię i urodziła zdrowe dziecko. Jej walkę śledziła cała Polska, w tym ja. Na swoim blogu dzieliła się bowiem z nami, czytelnikami obserwacjami związanymi ze swoją chorobą, ale przede wszystkim związanymi z życiem, pełnym wiary, pomysłów i nadziei.

Magda Prokopowicz zmarła 22 czerwca 2012, kilka tygodni po swoim ostatnim wpisie, w którym pisała o tym jak nie może nacieszyć się majem, o odurzeniu nim i o tym jak kocha patrzeć na swojego synka i uwielbia ich małą codzienność.

Wbrew pozorom "Magda, miłość i rak", nie jest książką o umieraniu, jest to historia o życiu, pasji i uporze szefowej Fundacji Rak'nRoll.

Publikacja podzielona jest na cztery części. Pierwsza zawiera wywiady przeprowadzone z Magdą Prokopowicz, w których opowiada o chorobie, miłości do męża, synka Leosia, ciąży, kolorowych ubraniach, o założeniu Fundacji Rak'n Roll i akcjach "Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć", oraz "Oddaj włos", w której i ja miałam przyjemność wziąć udział i podzielić się dobrem.

W kolejnych częściach zamieszczono niektóre wpisy z bloga Magdy, rozmowę z jej mężem Bartkiem, oraz rozmowę z Dr. Mariolą Kosowicz - psychoonkologiem.

Całość dopełniają fotografie, niektóre niezwykle trudne, wszystkie ogromnie wzruszające.
Myślę, że książka "Magda, miłość i rak", jest ponadczasową i niezwykle potrzebną lekturą. Tych, którzy zmagają się z chorobą, wesprze w walce i pokrzepi. Tych, którzy cieszą się zdrowiem, skłoni do zastanowienia się nad jakością życia, które prowadzimy i nauczy, jak cieszyć się codziennością.

Polecam.

www.kochamciemojezycie.blogspot.com