Highway of Dreams

Świat Amelii sypie się niczym domek z kart. Zraniona i ośmieszona przez chłopaka dziewczyna niechętnie się zgadza, pod naciskiem nieustępliwej przyjaciółki, na spotkanie przy ognisku. Amelia nawet w najmniejszym stopniu się nie domyśla, że zwykła impreza zmieni jej życie.

Pech chce, że dziewczyna zostaje sama w obcym miejscu, skazana na nieznajomego motocyklistę Gabriela, który swoją tajemniczością i upodobaniem do prędkości powoduje u niej szybsze bicie serca. Przyparta do muru musi pokonać strach i powierzyć chłopakowi własne życie. Od tej pory Gabriel uparcie podejmuje próby, aby przekonać dziewczynę do siebie i do swojego niebezpiecznego hobby.

Czy strach okaże się silniejszy od uczuć?

Informacje dodatkowe o Highway of Dreams:

Highway of Dreams - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2024-01-28,

Tytuł: "Highway of Dreams"
Autor: Ewa Maciejczuk
Data premiery: 12.07.2023r.
Wydawnictwo: Luna

Czytałam dużo opinii o powyższym tytule, dlatego też odkładałam ciągle przeczytanie tej książki na później. Aż w końcu nadszedł jej czas...
Cóż...
Czas na recenzję:)
Bardzo denerwowało mnie określenie "lalka, laleczka". Mimo tego, że główna bohaterka prosiła swojego nowo poznanego kolegę o to, by tak do niej NIE mówił to on i tak to robił... facet od razu ma minusa u mnie, bo nie słucha tego, o co proszą go inni.
Dwa: Amelia jak na kogoś, komu ledwo co rozpadł się związek bardzo szybko znalazła pocieszenie w ramionach innego mężczyzny - Gabriela.
Trzy: Gabriel i to co działo się między nim, a Amelią było dla mnie zbyt szybkie i jakby trochę pozbawione emocji i uczuć. Nie potrafiłam za bardzo się odnaleźć w tej relacji...
Po prostu coś mi nie grało. Ta relacja między głównymi bohaterami wg mnie działa się zbyt szybko.
Zastanawiałam się jak można wpuścić do domu obcego faceta... A wcześniej wsiąść z nim na motor, kiedy Amelia nawet nie wiedziała gdzie Gabriel chce ją zabrać... ON mógł być porywaczem, a ona ślepo za nim stąpała 🙈
Po prostu nie przekonała mnie ich relacja.
Ogólnie książka była okej. Plusem jest wplecienie w fabułę motocykli, bo lubię motocyklistów, chociaż Gabriel nie zostanie moim faworytem 🙈
Poza tym czytało się dosyć płynnie, ponieważ było dużo dialogów, które uwielbiam 😁
No i otwarte zakończenie... które sugeruje, że powinna być druga część... czy tak będzie?
Autorko?
Zdradzisz coś?😁
Myślę, że jeżeli chcecie się przekonać, czy ta książka jest dla Was, to polecam się przeczytać!
Pamiętajcie, że każdy ma inny gust czytelniczy :)

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-01-07,

Highway of Dreams

Amelia jest kobietą, która została zraniona przez swojego chłopaka. Jak by tego było mało, to on ją ośmieszył. Dziewczyna myśli, że jej życie sypie się jak domek z kart. Czy tak faktycznie jest? 🤔
Jej najdroższa przyjaciółka chce jej jakoś pomóc i namawia ją na ognisko. Czy to dobry pomysł? 🤔

Dziewczyna na tym ognisku poznaje mężczyznę. A na dodatek ona to ma chyba jakiegoś pech. Przyjaciółka pozostawia ją samą w obcym miejscu.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Tym facetem, którego poznaje, okazuje się Gabriel. Jest bardzo  tajemniczy i upodobania do prędkości. Ten mężczyzna kocha motocykle i właśnie to powoduje u niej szybsze bicie serca. Czy tylko to? 🤔
Od tego spotkania Gabriel uparcie podejmuje próby, aby przekonać dziewczynę do siebie. Czy mu się to uda? 🤔

"Los nieprzypadkowo postawił tych dwoje na swojej drodze, ale to oni muszą podjąć decyzję, którą ścieżkę życiową wybiorą."

W życiu bywa różnie. Czy tą parę połączy uczucie ? 🤔  Czy może strach kobiety wszystko przekreśli? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️

Dziś zacznę sobie od tego, że sięgnęłam po książkę Ewy z ciekawości. Byłam ciekawa czy ta książka będzie lepsza niż debiut.
Powiem Wam, że jest lepsza. Wszystko jest dopracowane, czyta się ją szybko, widać, że autorka włożyła w nią serce.
Historia Amelii i Gabriel wciąga. Podczas czytania targały mnie różne emocje tj. smutek, żal. Ich historia mogliby się wydawać podczas czytania, że wydarzyła się na prawdę.
Okładka jest inna niż wszystkie, ale to dobrze.

Polecam Wam.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2023-10-01,

Amelia zostaje zraniona przez chłopaka, który wystawił ją na ośmieszenie i ja porzucił. Zostaje namówiona przez koleżankę na wieczór przy ognisku. Na miejscu poznaje przystojnego chłopaka o imieniu Gabriel. Niestety jego pasja do szybkiej jazdy powoduje, że w dziewczynie budzi się strach. Niestety koleżanka zostawia ją samą i gdzieś znika, jedynym sposobem dostania się do domu jest przejażdżka motorem. Czy Amelia się na to zdecyduje?

Od tej pory znajomość Gabriela i Amelii nabierze tempa. Ona nie zamierza się na nowo wiązać, już ma dość zamartwiania się, on natomiast próbuje przekonać dziewczynę do siebie. Małymi krokami się do niej zbliża. Ale tajemnica, którą skrywa nigdy nie może ujrzeć światła dziennego. Wie, że w momencie, w którym prawda wyjdzie na jaw on będzie skończony.

„Gabriel od samego początku chciał konkretnych deklaracji, a mnie cały czas coś przed tym powstrzymywało.”

Czy Amelia mu zaufa? Czy po raz kolejny zostanie oszukana przez mężczyznę, który sprawił, że jej serce zaczęło bić na nowo?

Fajne było to, że Amelia pokonywała swój strach. Pomimo iż bała się jazdy na motorze, to mając u boku Gabriela wsiadała i dobrze się bawiła. Ale.. była dość irytującym bohaterem, gdyż mówiła jedno a robiła zupełnie coś innego.

Mimo iż nie jest to gruba powieść, to mi się mega dłużyła. Nie zachwyciła mnie jakoś bardzo. Przeczytałam, ponieważ nie lubię odkładać nieprzeczytanych książek. Może powstanie kontynuacja historii, która bardziej mnie przekona – na to liczę!

Gabriel natomiast to mężczyzna o wielkiej pasji jakiej są motocykle. Lubi szybką jazdę i wolność, którą takie przejażdżki mu dają. Konsekwentny w swoich wyborach i dążący do wyznaczonego celu, choć z diabełkiem na ramieniu.

Lekka powieść, idealna na jesienne wieczory. Ja mam mieszane odczucia, ale może Wam przypadnie do gustu.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-09-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Amelię porzucił i ośmieszył chłopak. Zraniona dziewczyna daje namówić się przyjaciółce na sobotni wieczór w gronie motocyklistów. Na ognisku poznaje przystojnego blondyna Gabriela, który przypada jej do gustu od pierwszego wejrzenia. Kiedy jej przyjaciółka zostawia ją samą to Amelia korzysta z pomocy Gabriela. Nieznajomy motocyklista odwozi Amelię do domu. Niestety Amelia nie wie, że Gabriel coś przed nią ukrywa.
Co zrobi Amelia, gdy odkryje jego sekret i dowie się, że od samego początku budował ich relację na kłamstwie?

"Highway of dreams" to lekka historia, która wciągnęła mnie już od samego początku. Autorka napisała powieść o miłości od pierwszego wrażenia. Śledziłam losy Amelii i Gabriela z zapartym tchem. Ona piękna i skromna, on seksowny, bezczelny i zadziorny. Od samego początku czuć między nimi napięcie i iskry pożądania. Autorka pokazała nam, że warto przełamać swój strach i spróbować czegoś nowego w swoim życiu. Ta historia udowadnia , że nie warto niczego budować na kłamstwie, bo prędzej czy później wyjdzie na wierzch, a konsekwencje będą marne w skutkach. Zaufanie ciężko odbudować. Książkę czyta się szybko. Autorka ma lekki styl i przyjemne pióro. Akcja jest dynamiczna i nie ma mowy o nudzie. Po takim zakończeniu czuję niedosyt. Chętnie sięgnę po kontynuację, aby dowiedzieć się czy Gabriel naprawi swój błąd. Autorka dostarczyła mi emocje oraz zaskoczyła mnie.
Jeśli macie ochotę na lekki romans z motocyklami w tle oraz tajemnicami to będzie to idealna książka na wieczór.
Bawiłam się świetnie.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Amelia niedawno została mocno zraniona i poniżona przez chłopaka. Ostatnią rzeczą, na którą ma ochotę to imprezy, jednak jej przyjaciółka jest bardzo uparta. Namawia ją na wspólne ognisko z mężczyznami, których niedawno poznała. Dość szybko poznaje Gabriela i choć na jego widok serce jej przyspiesza ani myśli jeszcze kiedyś się z nim spotkać. Tym bardziej że jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Niestety przyjaciółka w pewnym momencie znika, a Amelia zostaje sama, daleko od domu, z ludźmi, których nie zna i jakoś nie obdarzyła ich wielką sympatią. Już oczami wyobraźni widzi, że przed nią wiele kilometrów pieszej wędrówki, jednak tak nie jest. Pojawia się Gabriel i choć początkowo ani myśli wsiadać na jego motocykl, w końcu dochodzi do wniosku, że jednak to będzie dużo bezpieczniejsza forma powrotu.
Młoda kobieta nie zamierza się wiązać. Po tym, co zafundował jej były, ma zamiar być sama. Jednak Gabriel ma inne zdanie na ten temat i nie zamierza pozwolić, aby ta znajomość się skończyła. Małymi kroczkami zamierza przekonać Amelię do siebie, a także do pasji, jaką są dla niego motocykle. Jest tylko pewien problem, on skrywa tajemnice, która może naprawdę wiele zmienić. Czy mu się uda namówić Amelię na kolejne spotkania? Czy kobieta da mu szansę? Dlaczego przyjaciółka Amelii zniknęła, zostawiając ją samą wśród ludzi, których ona nie znała? Jaką tajemnicę skrywa Gabriel?

Dla mnie to była taka lżejsza pozycja na leniwe popołudnie. Czytało mi się ją bardzo szybko, dobrze bawiłam się podczas śledzenia losów bohaterów. Akcja sprawnie poprowadzona. To historia o pasji, miłości która przyszła w niespodziewanym momencie. Mnie się podobała, przeczytałam ją w ciągu jednego popołudnia.

Bohaterowie ciekawi, chociaż nie będę ukrywać, że nie są idealni. To jednak sprawia, że można się z nimi utożsamiać.
Amelia jest kobietą po przejściach, po nieudanym związku. To jak ją potraktował były, mocno na nią wpłynęło i sprawiło, że boi się zaufać. Nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, nie zawsze podobało mi się jej zachowanie, jednak ogólnie ją polubiłam.
Jeśli chodzi o Gabriela to mężczyzna, którego wielką pasją są motocykle i to widać na każdym kroku. Jest uparty, konsekwentny w swoich poczynaniach, a jednocześnie nie do końca szczery, co ma swoje konsekwencje (jednak jakie sami musicie już odkryć). To bohater, do którego miałam troszkę mieszane uczucia.

„Highway of Dreams” to lekka pozycja na leniwe popołudnie. Mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-08-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Zagraniczne tytułu dla polskich książek.

Czy są stosowane, bo brzmią lepiej? 🤔 Jak do tego podchodzicie?

Dla mnie to trochę nie zrozumiałe, tym bardziej jak akcja powieści rozgrywa się u nas na podwórku i wszystkie postacie są polskiego pochodzenia 🙆 .

⬇⬇⬇

HIGHWAY OF DREAMS to romans z nutką pikanterii, który umili wam letni wakacyjny wieczór.

No cóż, to już kolejna powieść, która nie do końca przypadła mi do gustu. Wszakże książkę czyta się niesamowicie lekko i te niewiele stron można pochłonąć w jeden dzień, to sama w sobie historia niezbyt mnie zainteresowała. Po części winę tego ponoszą postacie, ponieważ w dużym stopniu nie mogłam zrozumieć postępowanie Gabriela, bo czy można budować coś nowego nie zamykając poprzedniego rozdziału życia? Dlatego już od startu nie zapalałam do niego sympatią i stąd wzięło się moje współczucie dla Amelii, że zauroczyła się takim facetem.

Co do plusów to podobało mi się ile autorka włożyła pasji w miłość Gabriela do motocykli, bezpiecznej jazdy i zarażania innych tą miłością oraz podzielenie fabuły na dwa głosy. Sprawiło to, że czyta się ją nader przyjemnie i szybko. Niestety powieść zaliczę do gatunku tych, które nie za długo zostanie w mojej pamięci.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2023-07-24, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Highway of dreams" to lekki romans, który umili czas niewymagającym czytelnikom. Historia dwójki ludzi po przeżyciach, którzy poznają się na ognisku i od razu wpadają sobie w oko - dość głęboko, ponieważ ich relacja, mimo pozornej stanowczości Amelii, dość szybko przechodziła na wyższe levele.
Niestety postać Gabriela totalnie do mnie nie trafiła. Pierwsze wrażenie było w porządku, natomiast przy dłuższym poznaniu tylko tracił, a to, jak zwracał się do Amelii (powtarzane zbyt często) sprawiało, że miałam chęć rzucić tę książkę w kąt. Tacy faceci i bohaterowie książek działają na mnie odpychająco.
Przyciągnął mnie wątek motocyklowy i to, że będzie to lekka lektura. Faktycznie, jest lekko, natomiast brakowało mi głębszych emocji, wniknięcia w życie i przeszłość bohaterów. Nie wiem, miałam inne wyobrażenia o tej książce i przez to trochę się zawiodłam.
Oczywiście zachęcam, by każdy wyrobił swoje własne zdanie. "Highway of dreams" mnie nie porwało, ale na pewno ma grono fanów, które z biegiem czasu może się powiększyć. Historia, jak widać po ilości patronatów i opinii, może i ma potencjał, jednak mnie nie kupiła.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-07-30,
🏍Recenzja🏍 Współpraca barterowa z @wydawnictwoluna Premiera 12.07.2023 r. Highway of Dreams – Ewa Maciejczuk Jedna noc sprawiła, że ich życie się zmieniło. Namiętność. Tajemnica i motocykle. Amelia po upokorzeniu przez swojego chłopaka zostaje zaciągnięta na imprezę. Tam poznaje tajemniczego Gabriela. Chłopak wpada jej w oko, ale rany po wcześniejszym związku są nadal świeże. Amelia ma swoje zasady, którymi kieruje się w życiu. Jedna z nich była : nie jeździć motocyklem. Ale jak to ludzie, lubimy łamać zasady, więc Amelia również ją łamie. Szybko również wybacza i zmienia zdanie. Gabriel, zakochany w motocyklach, prowadzi firmę i zmaga się z tajemnicą. To facet, który lubi mieć wszystko na już, a jeśli tak nie jest wpada w małe złości. Przy Amelii musi nauczyć się cierpliwości. Czasem miałam wrażenie, że nie szanuje jej zdania np. mówi na nią pewnym słowem, pomimo, że ona mówiła, że nie chce. Lubi mocno stawiać na swoim, pracuje nad tym chociaż nie zawsze umie zapanować nad pragnieniem. Ich znajomość rozpoczyna się na imprezie. Ona pomaga jej w tarapatach. Od tamtej pory nie mogą o sobie zapomnieć. Wszystko się dzieje bardzo szybko. Nie wielka ilość spotkań i mała ilość rozmów, a oni już czuję prawie , że miłość. Z czasem zwalniają, ale nadal wszystko pędzi. Brakowało mi miedzy nimi głębokich rozmów i przede wszystkim aby było ich dużo. Miałam wrażenie, że bardzo mało o sobie wiedzą i, że robią bardzo mało aby się poznać. Historia kręci się wokół motocykli. Bohaterowie tak się poznają, a potem wyjeżdżają na wycieczki i nawet robią zakupy o tej tematyce. Miałam wrażenie, że główny bohater czasem na siłę próbuje ją przekonać do swojego hobby , nie licząc się z tym, że ona czasem nie ma ochoty. To mnie bardzo denerwowało. Było również bardzo mało rozmów między bohaterami, za to pojawiało się bardzo dużo opisów, które z czasem nudziły. Oczywiście były takie, które wiele wyjaśniały, ale niektóre były moim zdaniem nie potrzebne. Jednak styl autorki jest przyjemny i nawet przyjemny i nawet mi się podobał. Autorka ukazało się pokazała, że nie warto jest mieć tajemnic przed swoim partnerem. Bo gdy prawda wyjdzie na jaw, to może się wiele zmienić i to nie koniecznie na dobre. Podsumowując: książka jest w miarę ciekawa. Motyw motocykli bardzo mocno rozbudowany, co niestety nie widziałam w ich relacji. Praktycznie się w nią nie wczułam. Uczucia pojawiły się błyskawicznie a w między czasie jeszcze były różne kłótnie. Brakowało mi w tej relacji głębokości i uczuć. Była taka jałowa i pozbawiona blasku. Jednak ma też swoje plusy: motocykle, ciekawy pomysł na historię i ta niepewność co się stanie, gdy tajemnica wyjdzie na jaw 6/10
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Tak ogólnie,to co wy widzicie w tych motocyklach?…
-szybkość,adrenalinę a przede wszystkim poczucie wolności”

Realacja Gabriela i Amelii rozpoczyna się na ognisku.Amelia jest zdołowana po zerwaniu z chłopakiem a Gabriel chce zapomnieć o codzienności.Ich dynamiczna i pełna uniesień spotkania niosą ze sobà wiele wrażeń.Będąc prezesem dużej firmy pragnie uwolnienia sie spod skrzydeł pewnej osoby.Niestety ta osoba robi mu pod górkę.Walczy,aby osiągnąć zamierzony cel…

Sięgając po książkę przygotujcie się na wiele emocji.W tej historii fabuła nabiera rozpędu z każdym kolejnym rozdziałem.Pojawiające się niespodziewane uczucie jest obezwładniające i uzależniające.Szkoda,że rozpoczyna się od kłamstwa…bo kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze ujrzy światło dzienne.

Zarówno Gabriel jak i Amelii daje się odrazu polubić.Mimo,że są wybuchowi to nie dają sobą manipulować.Potrafią postawić na swoim.Są z dwóch różnych światów to tworzą idealny duet.Z nimi gwarantuje nie będziecie sie nudzić!

Historia bohaterów zawładnęła moim sercem sprawiając,że powieść staje sie zdecydowanie za krótka.Zakończenie jest początkiem walki o marzenia i uczucia.Czekam już na kontynuacje.

Jest to historia nie tylko dla osób kochających jazdę na motocyklu,ale dla osób które chcą zrozumieć miłość do „dwóch kołek” i adrenaliny z nim związanych.
Musicie przeczytać tą książkę

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-08-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Highway of Dreams" to opowieść, która wciąga i trzyma w napięciu od pierwszych stron. Autorka, Ewa Maciejczuk, prezentuje prostą i jednocześnie intrygującą fabułę, więc książkę przeczytałam jednym tchem. Jej lekkie i przyjemne pióro sprawia, że strony przemijają niezwykle szybko i z przyjemnością oddaje się światu opisanemu przez autorkę.

Historia rozgrywa się wokół Amelii, która po bolesnym rozstaniu z chłopakiem postanawia wziąć udział w imprezie przy ognisku wraz z przyjaciółką.
Tam spotyka Gabriela, tajemniczego mężczyznę z pasją do motocykli i szybkiej jazdy.
To spotkanie zmienia bieg jej życia, gdyż dziewczyna, obawiająca się tego rodzaju rozrywki, zostaje wkrótce sama w towarzystwie grupy motocyklistów. Sytuacja ta zmusza ją do spędzenia czasu z Gabriel'em, który postanawia zdobyć jej serce i przekonać do swojej pasji. Pięknie opowiada o bezpieczeństwie jazdy i jak to jest z motocyklistami. Czy faktycznie są tak nieodpowiedzialni?

Maciejczuk w mądry sposób podkreśla, że kłamstwa nie prowadzą do niczego dobrego. Amelia i Gabriel, prowadząc narrację naprzemiennie, pozwalają zanurzyć się w ich myślach i uczuciach. To umożliwiło mi zrozumienie ich dylematów i obaw.

Zaskakujące zakończenie dało pole do spekulacji i wzbudziło moją ciekawość co do ewentualnej kontynuacji. Czytając zakończenie sama zapytałam:
I co dalej? To się nie może tak skończyć.
Gabriel ma przed sobą trudną sytuację do wybrnięcia, a chciałabym dowiedzieć się, jak sobie poradzi.
Jaką tajemnicę skrywa Gabriel?
Co się stanie, gdy wszystko się wyda?

Czekając na ewentualną kontynuację, mogę śmiało polecić tę książkę jako miły sposób na spędzenie czasu w towarzystwie interesującej historii.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-08-03, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że Amelia czuje się zraniona. Jednak pod naciskiem przyjaciółki postanawia wybrać się na spotkanie przy ognisku. Nie spodziewa się, że zwykła impreza odmieni jej życie.
Kiedy przyjaciółka zostawia ją samą, Amelia zostaje skazana na towarzystwo tajemniczego Gabriela. Przyparta do muru musi przezwyciężyć strach przed szybką jazda na motorze i powierzyć chłopakowi własne życie. Od tej pory Gabriel zrobi wszystko by przekonać dziewczynę do swojej osoby i swojej pasji.
To jedna z najgorszych książek, jakie udało mi się przeczytać w ciągu ostatnich lat. Jedynym jej plusem była niewielka liczba stron. Nie wiem, co bym zrobiła gdyby było ich więcej. Raczej nie doczytałabym jej do końca. Nie podobała mi się fabuła, która kręciła się cały czas wokół tych samych tematów. Brak było w niej głębi. Zauważalny był brak rozwiniętych wątków pobocznych, które mogłyby uratować tę książkę. Nie polubiłam żadnego z bohaterów, który pojawił się w środku. Szczególnie irytowała Amalia i Gabriel. Ich domniemana relacja była toksyczna. Każde z nich raz zachowywało się jak rozkapryszony dzieciak a raz niczym napalony nastolatek kreujący się na dorosłego. Zresztą niby byli dorośli, ale język, jakim się posługiwali wskazywał na coś zupełnie innego.
Miałam wrażenie, że autorka starała się wykreować Highway od Dreams na romans, ale tak naprawdę wyszło romansidło. I to słabych lotów. Denerwowało mnie to, że główni bohaterowie pili alkohol niemal non stop jak jacyś alkoholicy. Nie przypadły mi do gustu przekleństwa, które w większości przypadków nie miały kompletnego uzasadnienia. To wyglądało jakby za ich pomocą autorka starała się pokazać jak bardzo dorośli byli główni bohaterowie.
Niestety, ale Highway od Dreams to książka, która charakteryzuje się słabo rozwiniętą fabułą, irytującymi bohaterami i najbardziej idiotycznym zakończeniem, z jakim się kiedykolwiek spotkałam. Do tej pory zastanawiam się jak to się stało, że ten koszmarek ukazał się na rynku wydawniczym. O minusach Highway od Dreams można by napisać dość długi elab

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-07-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

"W pewnym momencie oświeciła mnie myśl, że przecież żyliśmy na świecie tylko krótką chwilę i tylko od nas zależy, jak przez to życie przejdziemy. Mogliśmy karmić się przeszłością, w której już nic nie byliśmy w stanie zmienić. Mogliśmy tez wziąć odpowiedzialność za swoje życie i starać się ze wszystkich sił, by każdy dzień był tym najlepszym."

Migoczące ciepłe światło płomieni i delikatny syk trzaskającego drewna sprawia, że Amelia, choć na chwilę się odpręża. Zapomina o smutku, upokorzeniu i kolejnym nieudanym związku. Ognisko, a właściwie spotkanie miłośników motocykli, na które wybrała się po namowach przyjaciółki, totalnie nie jest w jej stylu. Zatopiona w myślach, nie zauważa wpatrujących się w nią intensywnie błękitnych oczu.

Gabriel od razu zwrócił uwagę na siedząca samotnie dziewczynę. Miała w sobie coś, co go intrygowało i przyciągało. Nie potrafił oderwać od niej wzroku.

Oboje w ostatnim czasie zawiedli się na najbliższych i nie byli gotowi nowe uczucie. Jednak los miał inne plany..

Czy odważą się zaryzykować i zaufają przeznaczeniu?

Fundamentem każdej głębszej relacji jest szczerość. Tworzy silną więź między partnerami, pomaga zrozumieć się nawzajem oraz buduje wzajemne zaufanie. Ewa Maciejczuk przypomina nam, że nie warto ukrywać faktów, czy wydarzeń, które mają znaczenie dla związku. Gdy w grę wchodzą uczucia wszystkie tajemnice mogą odebrać szansę na szczęście. Styl Autorki jest bardzo przyjemny, dzięki czemu czyta się błyskawicznie i ogromnym zaciekawieniem. Nie brakuje gorących i pikantnych scen wywołujących rumieńce, ale z umiarem, co bardzo mi się podobało.

Jednak dawno nie miałam tak mieszanych uczuć, co do głównego bohatera. Zawsze stroniłam od takich mężczyzn, jak Gabriel i najchętniej poradziłabym Amelii, by czym prędzej zmieniła obiekt westchnień. Jestem bardzo ciekawa, czy uczucie zmieni jego postępowanie.

Jestem ciekawa Waszych wrażeń. Czytaliście?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Highway of dreams" to książka, która wciągnęła od pierwszej strony. Znalazłam w niej wszystko czego szukam w powieściach obyczajowych i romansach. Oprócz miłości, spora dawkę humoru oraz wiele emocji. Były momenty podczas, których wzruszyłam się i chciałam przytulić bohaterów. Były i takie co chciałam piątkę przybić i płakałam ze śmiechu.

Amelia to dziewczyna, która właśnie rozstała się ze swoim chłopakiem. Za namową Emilki, swojej przyjaciółki poszła na imprezę. Jak się okazało warto było iść, bo poznała tam przystojnego Gabriela. Mężczyzna najpierw ją podrywa, a później przedstawia jej swoją dziewczynę. Sytuacja mnie rozbawiła, bo Hania to jego motocykl (nie motor). Amelia nie lubi tych bestii, ale z braku innej możliwości pozwala odwieźć się do domu. Od tej pory Gabriel, czasami namolnie, stara się zdobyć serce dziewczyny.

Historia chociaż banalna to było w niej coś co nie pozwoliło mi odłożyć książki nawet na chwilkę. Od razu polubiłam Gabriela i jego poczucie humoru oraz to w jaki sposób wychowała go mama. A Amelia to nie pierwsza lepsza dziewczyna, która poleci na bogatego faceta. I wydaje mi się, że jest bardzo do mnie podobna pod wieloma względami.

Książka dostarcza wielu emocji, a zakończenie wbija w fotel. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tego co się stało. I w sumie chwilę siedziałam i zastanawiałam się ,,ale że jak to".

,,Mogliśmy karmić się przeszłością, w której już nic nie byliśmy w stanie zmienić. Mogliśmy też wziąć odpowiedzialność za swoje życie i starać się z całych sil, by każdy dzień był tym najlepszym."

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-07-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023, Patronaty medialne,

Historia "Highway of Dreams" jest doskonałym przykładem tego, że nie można budować relacji na kłamstwie. Byłam zła na Gabriela, że nie mówił wszystkiego Amelii. A przecież okazji, by to zrobić, nie brakowało. Jednak to nie przeszkodziło mi w tym, by go polubić. Zdecydowanie facet ma coś takiego w sobie, że każda kobieta byłaby pod jego urokiem.

To książka, w której znajdziecie pasję, adrenalinę, strach, tajemnice, pożądanie i miłość. Gabriel w jeździe na motocyklu odnajduje poczucie wolności. Ta szybka jazda pozwala mu na chwilową odskocznię od problemów i przewietrzenie głowy. Z kolei Amelia... czułam, jakbym widziała siebie. Jej strach przed tym, by wsiąść na tę diabelską maszynę, a co dopiero nią jechać... aż mam ciarki na plecach! Poza tym to zraniona dziewczyna i nadal bardzo łatwo jest ją skrzywdzić. Czy mimo to zaufa?

"Wszystkie chwyty były dozwolone, jeśli chciałem postawić na swoim. Nawet gdybym miał teraz przed nią klęknąć, zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem. Aby móc dzielić z nią swoją pasję, musiałem mieć pewność, że nic jej się podczas jazdy nie stanie. To uczucie, gdy siedziała za mną i w pełni mi ufała, było jak afrodyzjak. A teraz spełnieniem moich marzeń jest to, żeby przestała się bać motocykli i zaczęła je kochać, tak samo jak ja."

Bohaterowie są swoim całkowitym przeciwieństwem. Dzieli ich w zasadzie wszystko. Łączy jednak pogubienie i marzenie o prawdziwej, dojrzałej miłości. Do tego upragnionego celu nie będzie łatwo im dotrzeć. Zwłaszcza że ktoś swoją zazdrością, nienawiścią, manipulacją i intrygami będzie chciał im w tym przeszkodzić. No i brak szczerości Gabriela też zrobi swoje. Zakończenie totalnie zburzyło obraz tego, co sobie początkowo założyłam. Ogromnie chciałabym kontynuację tej historii.

"Ta dziewczyna zamieszała mi w głowie od momentu, gdy się poznaliśmy. Nigdy nie wierzyłem w takie bzdety jak miłość od pierwszego wejrzenia. Ona jednak nieświadomie kruszyła mój mur obojetności. Dla niej zacząłem stawać się łowcą, co było zupełną nowością."

Ewa Maciejczuk ukazała motyw przełamywanie strachu, własnych ograniczeń i stereotypów. Wątek motocyklowy został przedstawiony w sposób, po którym wielu czytelników inaczej spojrzy na motocyklistów.

"Motocykliści to wariaci. Dawcy organów, debile, którzy nie myślą, i tym podobne. Też tak uważasz, zgadłem? Myślisz, że jestem taki sam?"

"Highway of Dreams" to porywająca, pełna pasji i emocji powieść pokazująca, do czego prowadzą tajemnice, kłamstwa i niedomówienia. Droga, jaką będą podążać bohaterowie, będzie raczej pełna wybojów niż prosta. Sprawdźcie, dokąd zaprowadzą ich kręte życiowe ścieżki oraz czy strach okaże się silniejszy niż uczucie?

Zakład niekontrolowany
Ewa Maciejczuk0
Okładka ksiązki - Zakład niekontrolowany

Romans akademicki w klimacie hate/love! Bohaterowie tej historii to zdolna, ale zmęczona zakuwaniem studentka, i jej charyzmatyczny profesor, który ma...

Igrając z szefem
Ewa Maciejczuk0
Okładka ksiązki - Igrając z szefem

Życie Olivii Hall od dawna było zaplanowane przez jej zamożnego, apodyktycznego ojca, który chciał, żeby dziewczyna po skończeniu studiów...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska