Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji

Jak kochać mądrze siebie i partnera? Jak znaleźć prawdziwe uczucie? Jak wskrzesić ogień w długotrwałym związku? Jak pozbierać się po zdradzie i na nowo uwierzyć w miłość?

Wielu z nas zadaje sobie podobne pytania. Katarzyna Miller, psycholożka i psychoterapeutka, nie daje prostych odpowiedzi ani nie składa pustych obietnic. Przekonuje, że prawdziwa miłość nie ma nic wspólnego z cierpieniem, podporządkowaniem drugiej osobie, ani z oddaniem wolności. Nie znosi poświęceń, ale jest prawdziwym zachwytem nad światem, nad sobą i innymi ludźmi. Daleka jest od deklaracji: ,,bez ciebie wszystko traci sens", a bliższa stwierdzeniu: ,,z tobą jest mi lepiej, przyjemniej i radośniej niż bez ciebie". Nie deklaruje: ,,dla ciebie zrobię wszystko", lecz zapewnia: ,,kocham cię, bo jesteś. Po prostu". I taką miłość warto praktykować. A pomogą w tym mądre rozmowy Katarzyny Miller z redaktorką naczelną miesięcznika ,,Zwierciadło" Joanną Olekszyk.

***

Katarzyna Miller

Psycholożka i psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu.

Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika ,,Zwierciadło". Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty (Wydawnictwo Zwierciadło).

Joanna Olekszyk

Dziennikarka, redaktorka naczelna miesięcznika,,Zwierciadło". Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW. Współautorka książek, m.in. Daj się pokochać dziewczyno (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Poradniki

Tagi: Asertywność motywacja i poczucie własnej wartości

Kup książkę Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji

Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷

Katarzyna Miller & Joanna Olekszyk " Daj się pokochać dziewczyno "

Wydawnictwo : Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

" Nawet nad najbardziej udanym związkiem zbierają się czasem czarne chmury. Dlaczego?
Już choćby z tego powodu, że nie ma relacji idealnych. Kryzysy są nieuniknione, ale też niezwykle cenne, bo - mądrze przepracowane - cementu ją miłosne więzi..."

" Daj pokochać się dziewczyno" to prawdziwa skarbnica mądrości o miłości i relacjach..

Katarzyna Miller, psycholożka i psychoterapeutka, w swoich rozmowach z Joanną Olekszyk, redaktorką naczelną "Zwierciadła", odkrywa tajniki kochania mądrze siebie i partnera..
Nie dając prostych odpowiedzi, Katarzyna skupia się na prawdziwej miłości, która nie polega na cierpieniu czy poświęceniach, ale na zachwycie nad światem i radości, jaką przynosi druga osoba..

Styl autorki jest bardzo przystępny i klarowny..
Autorka używa prostych słów i jasno przedstawia swoje myśli.. Jej sposób pisania jest przyjazny i łatwy do zrozumienia..
W książce można zauważyć, że autorka stara się być obiektywna i przedstawiać informacje w sposób rzetelny.. Podoba mi się, jak autorka potrafi skupić się na istocie tematu i przekazać go czytelnikom w sposób interesujący..

Książka jest również bardzo inspirujący i skłania do refleksji.. Autorka przedstawia ważne koncepcje dotyczące miłości i relacji, które mogą pomóc czytelnikom spojrzeć na te tematy z nowej perspektywy.. Jej słowa są pełne mądrości i empatii, co sprawia, że czytanie tego tekstu jest naprawdę wartościowym doświadczeniem.. ć

To poradnik, który pomoże ci zrozumieć, jak pielęgnować miłość i odnaleźć jej prawdziwe uczucie..

Smutna, nieszczęśliwa kobieta, której życie nie ma większego sensu i wartości, spotyka nagle księcia na białym koniu w lśniącej zbroi, który przyjeżdża, aby wybawić ją ze wszelkich kłopotów i problemów. Ubóstwia ją, otacza miłością i prezentami, a potem żyją długo i szczęśliwie... Takie rzeczy zdarzają się zazwyczaj tylko w bajkach, a życie pisze inne scenariusze. Nie oznacza to wcale, że nie może być piękne i szczęśliwe. Głowy do góry drogie Panie! Wystarczy tylko zrozumieć pewne mechanizmy, pogodzić się z faktami i pokochać samą siebie...

Rozważania pani Katarzyny Miller czytam zawsze z ogromną uwagą i ciekawością i choć nie w każdym punkcie się z nią zgadzam, uważam, że są prawdziwym źródłem wiedzy i doświadczenia, z którego warto czerpać.

Książka „Daj się pokochać dziewczyno” to 29 rozdziałów traktujących o różnych sferach życia kobiet, przedstawionych w sposób dowcipny, ciekawy i bardzo czytelny. Książka jest formą wywiadu, może nawet bardziej luźniej rozmowy z dziennikarką Joanną Olekszyk. Nie jest to zestaw porad, ani gotowych rozwiązań, a już na pewno nie lista moralizatorskich nakazów ciotki.  Pani Kasia przywołuje różne przykłady, skomplikowane sytuacje oraz możliwości ich rozwiązań, do samodzielnej interpretacji i wyciągnięcia wniosków. Decyzja należy do ciebie, ale jaka by nie była, pociągnie za sobą określone konsekwencje.

Jakie są najważniejsze złożenia, aby stać się szczęśliwą kobietą?

W czasach, kiedy media i celebryci kreują wyimaginowane, nieosiągalne szczęście, najważniejsze jest, aby pozostać sobą, słuchać swojego wnętrza, a przede wszystkim kochać siebie. Bo jeśli nie kochamy siebie nie jesteśmy w stanie dać miłości innym. "Kiedyś normalne było, że na coś czekasz, że najpierw coś robisz i robisz, a dopiero potem coś z tego masz. Kiedyś ludzie zwyczajnie wiedzieli, że to droga jest szczęściem, nie osiągnięcie celu."

Do życia i do siebie należy podchodzić z ogromnym dystansem. Trzeba kochać życie, być pozytywnie nastawionym, martwić się tylko tym, to można zmienić, a resztę przyjmować, jaka jest.

Autorka łamie stereotypy i podkreśla, że mężczyzna w życiu kobiety, owszem, jest bardzo ważnym i istotnym pierwiastkiem, lecz nie jedynym. Bez niego również jest pełnowartościowa, może się rozwijać, realizować swoje cele i marzenia.

Zaznaczyć należy, że miłość ma różne odcienie i nie dla wszystkich jest tym samym. Nie ma, więc jednego patentu na szczęście, nie ma jednego przepisu na udany związek. Zauważyć można jednak sztampowe błędy w związkach, pewne zależności, etymologię ich powstawania, a dzięki takiej wiedzy, łatwo można ich uniknąć.

Według autorki nie bez znaczenia jest także to, skąd pochodzimy.  Na przykład, my, jako Polacy nie jesteśmy łatwym narodem, ponieważ jesteśmy strasznie smutni: „U nas w Polsce rzadkie jest przyzwolenie na radość, na czerpanie przyjemności z życia”. Niestety zgadzam się z tym w 100%.

Katarzyna Miller deprecjonuje również miłość romantyczną, wykreowaną przez filmy i literaturę, której to poszukują zazwyczaj kobiety, a która jest nieprawdziwa. Bo miłość nie ma być romantyczna, tylko mądra... Przywodzi mi to na myśl pewną piosenkę: „Miłość to żaden film w żadnym kinie ani róże ani całusy małe, duże. Ale miłość - kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze...” Znacie?

„Daj się pokochać dziewczyno” to książka o kobietach i dla kobiet. Porusza różne aspekty, dlatego każda znajdzie coś dla siebie. Język jest prosty komunikatywny, zabawny, z dość dużą ilością kolokwializmów, bez ciężkich psychologicznych terminów i wywodów.

Jedynym mankamentem książki jest to, iż wymaga pewnej wiedzy ze świata klasyki filmu i literatury. Pani Katarzyna gęsto przywołuje sytuacje z filmów „nie pierwszej świeżości”, których, jestem pewna, młodsze czytelniczki nie znają.

Lubicie sięgać po poradniki? Ja od czasu do czasu lubię, a ostatnio moją uwagę przykuł jeden z nich o pięknym tytule: "Daj się pokochać dziewczyno" Katarzyny Miller i Joanny Olekszyk. Twórczość pani Miller zdążyłam już poznać i polubić, bo przeczytałam już nie jeden jej poradnik. Jakie problemy porusza w tej książka i na jakie pytanie próbuje odpowiedzieć? Zapraszam na recenzję!

Poradnik ten opisuje sposoby na to, jak nawiązać udane relacje. Psychoterapeutka Katarzyna Miller podczas rozmów z redaktorką naczelną miesięcznika "Zwierciadło" Joanną Olekszyk odpowiada na pytania dotyczące miłości do partnera oraz do samej siebie. Dzięki tym rozmowom można się dowiedzieć też tego jak znaleźć prawdziwe uczucie, wskrzesić ogień w długoletnim związku oraz jak pozbierać się po zdradzie i tym samym uwierzyć w miłość na nowo. Odpowiedzi pani Katarzyny Miller nie są proste ani pełne pustych obietnic. Ogólnie mówi ona o tym, jaką miłość warto praktykować i radzi, jakich błędów nie popełniać podczas tworzenia relacji z drugą osobą.

Książka ta dzieli się na kilka części, które mają swoje rozdziały. Ma ona formę dialogów, jakie prowadzą ze sobą autorki. Pierwszy raz spotkałam się z taką formą poradnika i powiem szczerze, że tak średnio przypadła mi do gustu, wolę, kiedy autor takich książek zwraca się bezpośrednio do czytelnika. Niektóre rozdziały ciekawiły mnie bardziej, niektóre mniej, ale nie było takiego, który coś zmieniłby w moim życiu. Może gdybym była młodsza i mniej doświadczona, to książka ta otworzyłaby mi oczy na wiele spraw. Mimo to, za sprawą tego poradnika przypomniałam sobie o wielu istotnych rzeczach, jakie należy praktykować w życiu, takie jak zdrowy egoizm, który według mnie jest bardzo ważny, czy wiązanie się z kimś z powodu samotności, które nie ma sensu i nikomu nie wychodzi na dobre. Podobało mi się w tej książce to, że podczas rozmów autorek, wiele razy omawiano przeróżne relacje na przykładach filmów, książek, czy sławnych postaci, dzięki czemu łatwiej mi było zrozumieć postępowania osób należących do przeróżnych typów osobowości.

"Daj się pokochać dziewczyno" jest bardzo mądrym poradnikiem, który może pomóc każdej kobiecie w nawiązywaniu udanych relacji. Omawia on mnóstwo przeróżnych problemów, jakie spotykają osoby w związku oraz te szukające miłości. Większość omawianych problemów nie była mi obca, w wielu kwestiach zgadzam się z odpowiedziami pani Katarzyny Miller oraz zamierzam skorzystać z niektórych rad. Tak więc jest dla mnie nadzieja, że może kiedyś i ja stworzę w końcu udaną relację.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-12-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Wielu z ludzi zadaje sobie często pytania na temat swoich uczuć i związków. Psychoterapeutka przekonuje, że prawdziwa miłość nie oznacza cierpiętnictwa, całkowitego oddania wolności ani podporządkowania się ukochanej osobie. Jednak są osoby, które posiadają złą definicję miłości. I to warto zmienić. W tym mogą pomóc rozmowy Katarzyny Miller z naczelną miesięcznika Zwierciadło.
Dość często ludzie mają dość pokrętną, nieraz wypaczoną definicję miłości i związków.   Przez to nie potrafią tak naprawdę cieszyć się z ukochanej osoby i budować trwałych, zdrowych związków. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, wśród, których można wymienić m.in. wzorce pochodzące z rodziny, książki czy filmy... A może da się naprawić błędne myślenie? Z pewnością! Tylko trzeba na to czasu i chęci a także odpowiedniej pomocy.
Daj się pokochać dziewczyno stara się odpowiedzieć na rozliczne pytania dotyczące między innymi miłości oraz zdrowych związków. Autorki w szczerej rozmowie starają się dotrzeć do ich sedna i zrozumieć mechanizmy, które kierują ludźmi, jeśli chodzi o damsko-męską chemię. Jej lektura pozwoliła mi zastanowić się nad (nie)idealnymi relacjami, które nie tylko (nie)satysfakcjonują, ale czasami wręcz są toksyczne. Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi diagnozami, jakie postawiła jedna z autorek. Niektóre z porad, które mogliśmy poznać w moim zdaniu są szkodliwe.
Generalnie książka jest ciekawa, ale z pewnością nie wprowadzałabym w swoje w życie wszystkich porad, które możemy w niej przeczytać.

Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2022-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Poradnik idealny?!? Napisany w przyjazny i czytelny sposób.

Moja propozycja na prezent...

"Daj się pokochać dziewczyno" autorstwa Katarzyny Miller i Joanny Oleszczyk to książka, która stawia sobie za cel odpowiedzenie na pytania dotyczące miłości, relacji i samego siebie. Autorki, podejmują tematy trudne, często pomijane w literaturze z zakresu psychologii miłości, takie jak kryzys w związku, zdrada czy toksyczne relacje. Wszystko przedstawione w formie ich rozmowy, co sprawiło, że czułam się jakbym była razem z nimi.

Książka nie obiecuje łatwych rozwiązań, ale zamiast tego proponuje głęboką refleksję nad naturą prawdziwej miłości. Autorki podkreślają, że miłość nie powinna być utożsamiana z cierpieniem czy poświęceniem, ale raczej z zachwytem nad światem, sobą i innymi ludźmi. To podejście odróżnia tę książkę od wielu innych poradników, skupiających się na cierpieniu jako części miłości.

Katarzyna Miller, jako doświadczona psycholożka i psychoterapeutka, wzbogaca treść książki swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z dziedziny psychologii. Jej rozmowy z Joanną Oleszczyk, redaktorką naczelną miesięcznika "Zwierciadło", są mądre, pełne empatii i dotykają istotnych aspektów życia uczuciowego.

Autorki nie boją się podejmować trudnych tematów, takich jak kryzys w związku, zdrada czy toksyczne relacje. Przykłady z życia, które zostały zamieszczone w książce, nadają jej autentyczności i pozwoliły mi łatwiej zidentyfikować się z opisywanymi sytuacjami.

Język używany przez autorki jest zrozumiały, co sprawia, że książka jest przystępna dla szerokiego grona czytelników. Mimo poruszania trudnych tematów, ton książki jest pozytywny, co sprawia, że czyta się ją z przyjemnością. Autorki nie tylko analizują problemy, ale również oferują praktyczne rady i wskazówki, jak radzić sobie z trudnościami w miłości.

"Daj się pokochać dziewczyno" to godna polecenia lektura dla wszystkich, którzy pragną głębszego zrozumienia swojego życia uczuciowego.

Avatar użytkownika - kanon
kanon
Przeczytane:2019-12-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Poczuj życie. Karty symboli
Joanna Olekszyk0
Okładka ksiązki - Poczuj życie. Karty symboli

Poczuj życie to pełna inspiracji podróż w głąb siebie. Wyrusz w nią i podążaj ku lepszemu życiu. ,,To znaki i symbole rządzą światem, a nie słowa czy...

Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?
Joanna Olekszyk0
Okładka ksiązki - Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?

Kryzys to naturalna część życia. Ważne by umieć się z nimi uporać. W życiu każdego człowieka pojawiają się kryzysy. Nie sposób ich uniknąć. I nie o tym...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;