Bezwzględny rywal. Ruthless Rival

Pomiędzy zemstą a miłością

Kiedy Arya Roth była dzieckiem, zaprzyjaźniła się z synem swojej gosposi. Znajomość szybko przerodziła się w młodzieńczą miłość, ale kiedy pewnego dnia Arya rzuciła chłopcu wyzwanie, by ją pocałował, nieświadomie zapoczątkowała katastrofalną lawinę zdarzeń zakończoną odesłaniem go do szkoły z internatem, przez co zniknął z jej życia na dobre.

Dwadzieścia lat później Arya jest rzeczniczką prasową, a jej ukochany ojciec staje się jednym z jej największych klientów. Kiedy więc zostaje pozwany przez byłą pracowniczkę, Arya postanawia udowodnić, że nie jest on potworem, o bycie którym go oskarżono. Jedyny problem to prawnik, chcący za wszelką cenę zniszczyć dobre imię jej ojca. Christian Miller jest czarujący, ambitny i diabelnie przystojny, a Arya nie ma pojęcia, że to ten sam chłopak, który odważył się ją pocałować wiele lat temu.

Przeszłość splata się z teraźniejszością, gdy Arya zakochuje się w Christianie. Czy kiedy dowie się, kim on naprawdę jest i jak bardzo pragnie zemścić się na jej ojcu, to zdecyduje się wybrać miłość zamiast rodziny?

Informacje dodatkowe o Bezwzględny rywal. Ruthless Rival:

Bezwzględny rywal. Ruthless Rival - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytaj_chwile
zaczytaj_chwile
Przeczytane:2024-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czy każdy ma szanse odmienić swoje życie? Pokazać światu własną wartość i zasłużyć na miłość bliskich. Ale czy oni są warci takiego poświecenia i naszego starania, skoro nie kochają nas takich jakimi jesteśmy? O tym przekonał się Nicholai Ivanov, syn Białorusinki pracującej w domu Rothów.

Jako 12 latek spędzał wakacje na pomaganiu matce i zabawie z Aryą, dziewczyną zakazaną przez jej ojca, Conrada Rotha. Nastoletnia relacja, przyjacielska więź z czasem wzbudziła głębie serce, ale niewinny pocałunek 14-latków okazał się dla Nickiego przepaścią życiową, do której brutalnie go zepchnięto. Pobity przez Conrada,  wyrzucony przez własną matkę z domu, odesłany do szkoły z internatem i zapomniany przez wszystkich podjął wyzwanie o nowe życie dla siebie. Posmakował zakazanego owocu zapłacił za to najwyższą cenę.

Odnalazł nową rodzinę w przyjaźni Ars`ena i Riggsa, w Akademii Andrew Dexter, gdzie wymierzane kary miały mu nieustannie przypominać o jego pozycji w tym świecie. Przetrwał, zniósł wszystko, bo miał cel- stać się kimś, ponad to wszystko. Realizował swój plan, skończył studia z najlepszym wynikiem, osiągnął sukces zawodowy, Pławił się w sukcesach własnej pracy, owiany sławą korzystał z życia, osiągnął wysoki statut społeczny, równy dawnej miłości. Jedynie tego bólu z serca od tylu lat nie mógł się pozbyć. Żal przepełniał goryczą wspomnienia, ale nią pozwolił zapomnieć.

Myślał o zemście na człowieku, który zabrał mu wszystko, szczególnie ją, która była dla niego całym światem. Będąc na szczycie w wieku 32 lat, nie planował jeszcze wyrównać rachunków, ale los sam podsunął mu narzędzia i ludzi skrzywdzonych przez tego samego potwora. Okazja do ukarania winnych jego zniszczenia pachniała kusząco, tylko serce nie skamieniało i odnalazło wibracje miłości utraconej przed laty. Teraz był kimś innym, nie pozwoli sobie na słabość. Głowa złoczyńcy leżała na tacy, wystarczyło ją podnieść w okrzyku zwycięstwa. Lecz nawet ono ma swoją cenę. Tajemnice ukryte w zakamarkach codzienności, demony nastoletnich krzywd nie podążały za profesjonalizmem zawodowym.

Przeczucia Aryi odnajdując znajome w nieznajomym, nie pomogły odkryć prawdy, ale wznieciły pożar w sercu. Ten ogień może ich strawić, bo prawda zniszczyć może oboje.

Piękna historia, która więzi uwagę czytelnia do ostatniej strony. Doskonała kreacja bohaterów. Bardzo dobrze  pokazany wątek miłości i straty, bólu i nadziei, przyjaźni i zdrady. Przemiana osobowości i odkrycie własnych emocji to wisienka na torcie.

Zachęcam serdecznie do lektury. Poznajcie smak sukcesu okupionego okrucieństwem, miłości wydartej brutalnie z niewinnych, nastoletnich serc.

Villain. Boston Belles. Tom 2
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Villain. Boston Belles. Tom 2

Okrutny. Opanowany. Hades w garniturze Brioni. Persephone miała tylko jedno życzenie - aby przystojny jak sam władca piekieł i równie nieosiągalny Cillian...

Broken Knight
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Broken Knight

Nie wszystkie historie miłosne są pisane na różowym papierze. Ta opowieść miałaby podarte strony, brakujące akapity i słodko-gorzkie zakończenie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska