Bardziej fiction niż science

"Bardziej fiction niż science" opowiada o życiu, które rozwinęło się na planetach z odległych galaktyk. Z tej barwnej książki z pogranicza nauki i science fiction (choć jak sam tytuł sugeruje - bardziej fiction) dowiadujemy się, jak powstało życie na Ziemi oraz w jaki sposób mógł przebiec proces ewolucji na innych planetach. Jak więc żyją i wyglądają istoty zamieszkujące Nomyotis,Impatiens i Squamatus? I jak nasza cywilizacja wypada na ich tle?

Książka jest też swego rodzaju manifestem politycznym obrazującym, do czego prowadzą rządy nieodpowiedzialnych przywódców i hierarchów. W szczególności zaś obnaża ułomności Ziemian... Jeżeli ludzkość nie wyzbędzie się dwóch zasadniczo destruktywnych wad - bogacenia się ponad miarę i pędu do kariery bez skrupułów, przyszłość planety nie wygląda optymistycznie. A wystarczyłby umiarkowany egalitaryzm i zniknęłyby problemy globalizacji, degradacji środowiska i destrukcji psychiki spowodowane chęcią zaistnienia za wszelką cenę. O ile na początku drogi ewolucyjnej naszego gatunku te cechy pozwoliły przetrwać, o tyle teraz stały się obciążeniem.

Małgorzata Przybyłowska, ur. w 1959 r., ukończyła biologię na UMK w Toruniu w 1983 r. oraz studia podyplomowe w 1986 r. również na tej uczelni. W 1991 r. zrobiła specjalizację w zakresie epidemiologii w dawnym PZH w Warszawie (obecnie Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego), a w 2002 r. zdała egzamin specjalizacyjny z mikrobiologii w Collegium Medicum UMK z siedzibą w Bydgoszczy. Jest diagnostą laboratoryjnym, interesuje się neuronauką, ewolucjonizmem, kosmologią. Dotychczas wydała dwie książki "Dlaczego musisz być sceptyczny?" i "Banalne historie kilku rodzin". Jest mężatką, ma dwóch dorosłych synów.

Informacje dodatkowe o Bardziej fiction niż science:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2021-03-18

Tagi: Fantastyka naukowa (science fiction) bóg

Kup książkę Bardziej fiction niż science

Bardziej fiction niż science - opinie o książce

Dlaczego musisz być sceptyczny? Antyporadnik
Małgorzata Przybyłowska0
Okładka ksiązki - Dlaczego musisz być sceptyczny? Antyporadnik

Dlaczego musisz być sceptyczny? Dlatego, że codziennie jesteś atakowany przez mnóstwo informacji medialnych. Trudno przedzierać się każdego dnia przez...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska