Baltic. Pies, który płynął na krze

Poznajcie Baltica i pana Adama Buczyńskiego. Ta opowieść oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, obserwował cały świat. Kiedy wypłynął na wody Bałtyku — od niechybnej śmierci uratował go oficer mechanik statku badawczego R/V Baltica.

Książka Barbary Gawryluk to wzruszająca historia o losach psa i jego wybawcy. To opowiadanie o rodzącej się w najtrudniejszych warunkach miłości między psem a człowiekiem.

Informacje dodatkowe o Baltic. Pies, który płynął na krze:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2012-06-20
ISBN: 978-83-7672-119-4

Kup książkę Baltic. Pies, który płynął na krze

Baltic. Pies, który płynął na krze - opinie o książce

W jego domu zamieszkali obcy ludzie... Szary kundelek nie rozumiał co się dzieje, gdzie jest jego pani? Dlatego uciekł i błąka się teraz po mieście. Doskwiera mu zimno i głód. Przypadkowym autobusem dociera do wioski, gdzie saperzy wysadzają krę na rzece. Uciekając przed nawołującymi go ludźmi - nie rozumie, że chcą mu pomóc - wskakuje na lód, który chwilę później pęka i piesek odpływa na krze ku nieznanej przyszłości.

Na maleńkim kawałku lodu niosącym go do morza kundelek odczuwa głód, chłód a w psim łebku pojawiają się miłe wspomnienia, które go ogrzewają od środka. Czy ktoś go uratuje?

Historia Baltica, podobnie jak Dżoka, jest napisana łatwym dla dziecka językiem, ma średniej długości rozdziały, większą czcionkę a swymi ilustracjami kusi do przeglądania. Dzięki nim małemu czytelnikowi łatwiej jest zrozumieć opisywane przygody psiaka. Książeczka dostarcza wiedzy nie tylko o sposobie myślenia czworonoga czy reakcjom ludzi na zabiedzonego psa, ale również opisuje życie na morzu a dokładniej na pokładzie R/V Baltica. Przykład? Gdy statek wypływa z portu to życzymy załodze stopy wody pod kilem.

Cudowna, mądra i pełna całej gamy emocji opowieść napisana z perspektywy psa i otoczenia. Nie wierzę, że czytelnik choćby raz nie wzruszy się podczas lektury. To książeczka, która przypomina - nie pozwalajmy na krzywdę zwierząt.

opinia pochodzi z mojego bloga: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/

Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2016-06-28, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2012-11-27, Przeczytałam, 2012,
Pies na medal. Badyl, pies policyjny
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Pies na medal. Badyl, pies policyjny

Badyl to odważny pies policyjny o niezwykłym węchu. Ten czujny, bezwarunkowo posłuszny opiekunowi i wyjątkowo odporny na stres owczarek niemiecki pracuje...

Pudełko pełne kotów - Klinika zdrowego chomika
Barbara Gawryluk0
Okładka ksiązki - Pudełko pełne kotów - Klinika zdrowego chomika

Czy kot zawsze spada na cztery łapy, czym w dzisiejszych czasach zajmują się ułani, gdzie można wyleczyć pustułkę i jak pomóc cyrkowej słonicy?...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis