Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Poznaj tajemnice astrologii.

Jeśli interesuje Cię tajemniczy świat astrologii, ale nie zawsze rozumiesz poradniki astrologiczne, to sięgnij po Astrologię. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu. Autorka pomija nudne szczegóły i długie wyjaśnienia, a zamiast tego zaprasza na fascynujący wykład, jak ruchy gwiazd i planet wpływają na nasze zachowanie.

Ten nieoceniony przewodnik podaje szereg fascynujących faktów dotyczących znaków zodiaku, gwiazdozbiorów, typów osobowości, a także życiorysy słynnych astrologów i ich przepowiednie. Dzięki niemu poznasz początki astrologii oraz jej wpływ na historię i sztukę. Dowiesz się, jakie są znaki i symbole astrologiczne, czym są domy i ascendenty, jak czytać kosmogram urodzeniowy, jak stawiać horoskop i co gwiazdy mówią o twoim potencjale.

Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się, jak Merkury wpływa na ciebie, lub chcesz poznać konkretny znak słoneczny, przygotuj się na kosmiczną podróż w swoją przyszłość.

Kathleen Sears

Jest wszechstronną autorką; oprócz fascynującego przewodnika po starożytnej mitologii, ma na swoim koncie takie książki, jak m.in. Mitologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu,American Government 101, US History 101, Grammar 101 i Weather 101.

Informacje dodatkowe o Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-09-06
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Astrology

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-12-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

Jeśli wydaje się wam, że astrologia i astronomia to dwa tożsame pojęcia, to ta wspaniała książka od @wydawnictwo_zwierciadlo wyprowadzi was z błędu. Każdemu z nas zdarza się raz na jakiś czas zerknąć w horoskop z nadzieją na znalezienie w nim wskazówek dotyczących bliższej bądź dalszej przyszłości. Dla jednych jest to tylko zabawa, inni zaś traktują takie porady całkiem na poważnie. Jak jest w waszym przypadku? Wierzycie w przeznaczenie zapisane w gwiazdach i planetach? A może chcielibyście dowiedzieć się jak w prosty sposób rozwinąć swój potencjał i odkryć mocne strony osobowości? Jeśli wasza odpowiedź brzmi TAK, to zapraszam was do sięgnięcia po wrześniową premierę od @wydawnictwo_zwierciadlo. Nie zawiedziecie się.
Książka w prosty i interesujący sposób wprowadza nas w świat starożytnych wierzeń, które są z nami aż po dziś dzień. Muszę przyznać, że opis mojego znaku zodiaku przedstawiony w tym poradniku w 100% odpowiada mojej osobowości i cechom charakteru. Jestem typowym i niezaprzeczalnym jego przedstawicielem. Czy wiedzieliście o tym, że Księżyc wywiera duży wpływ nie tylko na przyrodę, ale również i na nas? Według wierzeń astrologii to, w jakiej fazie księżyca jesteśmy urodzeni, determinuje naszą osobowość i postrzeganie świata. Osoby urodzone w czasie Pełni to osoby pełne werwy, energii, i zadowolenia z życia. Ci zaś, co przyszli na świat w okresie Nowiu to charaktery ufne i ciekawe świata niczym dziecko. Co ciekawe w astrologii Pluton nadal jest postrzegany jako planeta Układu Słonecznego, mimo że w 2006 roku uznano ją za tzw.planetę karłowatą. Dużą zaletą tej książki jest to, że możemy dzielić się nią z innymi. Znajdziemy w niej bowiem opisy wszystkich znaków zodiaku, a także ich korelacje z poszczególnymi planetami. Dowiemy się także, czym jest popularny ostatnio Ruch New Age, a także dostaniemy wgląd w pojęcia z zakresu astrologii zaawansowanej tj. kosmogramy urodzeniowe, czy kwadratury planet. Wiedza podana jest w sposób uporządkowany i zrozumiały nawet dla osoby, która tak jak ja nie jest szczególnie mocno zaznajomiona z tego typu tematyką.
Książkę polecam wszystkim zainteresowanym, bez względu na to, czy wierzą w moc planet, talizmanów czy innych magicznych artefaktów. Jest bogatym źródłem wiedzy o planetach i o tym, jak wiedza o nich kształtowała się przez wieki – od czasów starożytnych aż po współczesne. Dzięki poradnikowi będziemy mieć możliwość krótkiego wglądu w historię astrologii, dowiemy się, czym tak ona tak naprawdę jest, a także jak dzięki niej możemy poprawić jakość naszego życia.

Nie mogę się uznać za wielką pasjonatkę astrologii, a jednocześnie lubię czasem przeczytać horoskopy. Czy w nie wierzę? Powiem tak, w większości się sprawdzają, może nie w 100%, ale jakaś ich część zazwyczaj tak (z tym że od razu zaznaczam, czytam je raz na dość długi czas, nawet co kilka miesięcy), tak więc głupotą byłoby nie wierzyć. Właśnie z tego powodu postanowiłam poznać książkę wydaną przez wydawnictwo Zwierciadło.

Jakie wrażenia mam po przeczytaniu? Całkiem pozytywne. Dla takiej osoby jak ja, czyli niemającej obszernej wiedzy o astrologi, jest dość bogata w treść. Mamy informację dotyczące znaków zodiaku, gwiazdozbiorów, typów osobowości itp., jednak to jeszcze nie wszystko. Są również życiorysy słynnych astrologów i ich przepowiednie. Jednym słowem jest co poczytać.

„Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” to moim zdaniem książka, która spodoba się osobom zainteresowanym astrologią, a jednocześnie nieposiadającym obszernej wiedzy na ten temat. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Czytacie horoskopy? Jaki jest wasz znak zodiaku? Ja, jak tylko natknę się na jakiś horoskop, to od razu czytam to, co mi przepowiadają gwiazdy. Zawsze podchodzę do tych przepowiedni z dystansem i z humorem, bo rzadko kiedy mi się one sprawdzają. Poza tym nigdy nie zagłębiałem się w astrologię, ale dzięki poradnikowi "Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" Kathleen Sears dowiedziałam się więcej, o tym skąd biorą się przepowiednie, znajduje się w horoskopach oraz jak interpretować różne układy planet i gwiazd. Jeśli jesteście ciekawi na ten temat więcej, to zapraszam na recenzję!

"Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" jest poradnikiem astrologicznym, który wyjaśnia to, jaki mają wpływ na nasze zachowanie ruchy gwiazd i planet. Jest w nim opisana każda możliwa konfiguracja astrologiczna. Dzięki tej książce bez trudu można samodzielnie odczytać to, jaki potencjał opisuje dana planeta w jakimkolwiek horoskopie. Ten poradnik opisuje również początki astrologii, a także jej wpływ na historię i sztukę. Za sprawą tej książki można dowiedzieć się tego, jakie są znaki i symbole astrologiczne, co to są domy i ascendenty, jak należy czytać kosmogram urodzeniowy oraz jak stawiać horoskop, a także to, co gwiazdy mówią o potencjale każdego z nas.

Książka ta napisana jest w prosty i przejrzysty sposób. Ma rozdziały, w których omówione są bardzo ważne zagadnienia związane z astrologicznymi zasadami. Te rozdziały mają swoje podrozdziały, tak więc można zauważyć, że astrologia wyjaśniona jest w bardzo szczegółowy sposób. W tej książce najbardziej zainteresował mnie rozdział "Domy w astrologii", który opisuje szczegółowo poszczególne znaki zodiaku. Uważam, że opis mojego znaku, czyli Raka jest bardzo trafny. Zainteresował mnie też opis poszczególnych planet. Mam nadzieję, że w tym dniu, kiedy czytałam tę książkę, Merkury nie był w retrogradacji, bo wtedy lepiej nie podpisywać żadnych umów, a ja kilka godzin wcześniej podpisałam umowę kupna-sprzedaży. Zainteresował mnie też rozdział "Astrologia w praktyce", z którego można się dowiedzieć jak uwieść dany znak zodiaku, abo który znak pasuje do nas najbardziej. W tej książce znalazły się też nieco trudniejsze tematy, czyli takie, które mówią o tym, jak czytać kosmogram urodzeniowy albo jak stawiać horoskop. Jest to astrologia zaawansowana i okazała się ona dla mnie zbyt skomplikowana i trudna, żeby ją w stu procentach zrozumieć. Myślę, że po zaczerpnięciu wiedzy z innych źródeł, mogłabym się nauczyć tego, jak dokładnie czytać kosmogram. Jednak dzięki tej książce, mam teraz o tym jakieś pojęcie i być może w przyszłości bardziej zagłębię się w ten temat. Tak więc, z tego poradnika można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i nie żałuję, że go przeczytałam.

"Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" jest bardzo ciekawym poradnikiem, który w bardzo dokładny sposób opisuje wpływ planet i gwiazd na nasze zachowanie. Myślę, że ta książka zaciekawi każdego, kto interesuje się astrologią i lubi się zagłębiać w przepowiednie związane ze swoim znakiem zodiaku. Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat tego skąd biorą się przepowiednie zapisane w horoskopach.

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-09-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Astrologia: Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" autorstwa Kathleen Sears to książka, która otwarła przedemną fascynujący świat astrologii w sposób przystępny i zrozumiały.
"Nie obrażaj i nie złość kobiety Barana. Jeśli to zrobisz, to ona nigdy ci tego nie zapomni..."
Jeśli jesteś ciekawy astrologii, ale zniechęcają cię skomplikowane poradniki, to ta pozycja jest właśnie dla ciebie.

Jednym z największych atutów tego przewodnika jest to, że autorka unika męczących detalów i długich wyjaśnień. Zamiast tego, zaprasza na ekscytującą podróż przez tajemniczy świat ruchów gwiazd i planet, ich wpływu na nasze życie oraz osobowość. Czytając tę książkę, mogłam poczuć się jak na inspirującym wykładzie.

Kathleen Sears zaprezentowała w swojej książce wiele fascynujących faktów dotyczących znaków zodiaku, gwiazdozbiorów i różnych typów osobowości. Dowiedziałam się również o życiorysach słynnych astrologów i ich przepowiedniach, co dodaje książce ciekawego kontekstu historycznego i kulturowego.

Książka ta jest doskonałym wprowadzeniem do astrologii, omawiając znaki i symbole astrologiczne, domy i ascendenty oraz sposób czytania kosmogramu urodzeniowego. Autorka tłumaczy również, jak stawiać horoskopy i interpretować, co gwiazdy mówią o naszym potencjale. To wszystko jest przedstawione w sposób klarowny i przystępny, dzięki czemu nawet osoby zupełnie nieobeznane z tematem mogą zrozumieć podstawy astrologii.

Nie ważne, czy jesteś zainteresowany tym, jak ruchy Merkurego wpływają na twoje życie, czy też chcesz poznać bliżej konkretny znak zodiaku, "Astrologia: Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" przygotowuje cię na kosmiczną podróż w przyszłość. To fascynująca lektura, która nie tylko poszerzy twoją wiedzę na temat astrologii, ale także pomoże ci lepiej zrozumieć samego siebie i otaczający cię świat.

Mitologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu
Kathleen Sears0
Okładka ksiązki - Mitologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Poznaj fascynujące mity cywilizacji greckiej i rzymskiej! Mity o bogach i herosach znane ze szkoły często są przedstawiane w sposób, który zniechęciłby...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis