Ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym.
Anna nigdy nie chciała mieć dzieci. Nie lubiła ich. Nie interesowały jej. Okazało się, że los zdecydował za nią. Kiedy w tragicznym wypadku ginie jej siostrzenica z mężem, okazuje się że Anna jest jedyną osobą, która może zająć się trzyletnią osieroconą Olą. Inaczej dziewczynka trafi do domu dziecka.
Czy uzależniona od leków i alkoholu, borykająca się z traumą kobieta zdobędzie się na heroizm, stawi czoło słabościom, lękom i demonom przeszłości? Stawką jest szczęście dziecka, a w tej walce wszystkie chwyty - szantaż, manipulacja, przekupstwo - są dozwolone. I czy trzylatka będzie w stanie zaakceptować zupełnie nowe życie, na które nikt jej nie przygotował?
Niezwykle poruszająca, do bólu szczera opowieść o trudnej miłości, odpowiedzialności i odnajdywaniu szczęścia tam, gdzie nigdy się go nie szukało.
Powieść Katarzyny Kołczewskiej mówi o nadziei, trudnych wyborach, empatii. O naszej małości i wielkości. O ludzkiej sile, która pozwala przetrwać i zrobić coś nie tylko dla siebie. Bohaterowie Kołczewskiej sprawdzają dokładnie, do czego zdolny jest człowiek. Okazuje się, ze wnioski są zaskakująco pozytywne.
Jakub Winiarski, pisarz, krytyk, nauczyciel pisania
Katarzyna Kołczewska - rocznik '71, mieszka z córką i psem na warszawskim Mokotowie. Z wykształcenia lekarz, z wyboru prywatny przedsiębiorca, z zamiłowania pisarka. ,,Kto, jak nie ja?" jest jej debiutancką powieścią. Pracuje już nad kolejną.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-17
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 480
Poruszająca historia,wywołuje sporo emocji. Śmierć w tragicznym wypadku -ogromna tragedia. Anna to kobieta, która zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i leków. To ona musi zająć się zdezorientowaną i osieroconą trzyletnią Olą. W powieści opisane są starania Anny o dziecko,jej wzloty i upadki. Historia jest podzielona na dwie części, w pierwszej kiedy Ola jest małą dziewczynką, w 2 natomiast jest już nastolatką. Autorka poruszyła tu wiele tematów takich jak walka z nałogami czy konflikty rodzinne. Opisane są też dramaty dzieci w pogotowiu opiekuńczym. Po przeczytaniu ciągle się myśli o bohaterach. Zakończenie całkowicie zbiło mnie z tropu. Udany debiut autorki.
Psychologiczno-obyczajowa powieść o walce o uwagę, miłość i prawdę we współczesnym świecie wypełnionym obrazkowym życiem na pokaz. Julita jest inteligentną...
Białystok 1950 rok. Miranda, córka przedwojennego oficera Wojska Polskiego, wraca z zesłania po dziesięciu latach katorżniczej pracy na dalekiej...