555 zagadek o Karkonoszach


Tom 3 cyklu 555 zagadek
Ocena: 5 (1 głosów)

Karkonosze, Riesengebirge, Góry Olbrzymie albo Góry Olbrzymów, bo tak je kiedyś nazywano, od zawsze budziły respekt i przyciągały tajemniczością
i dzikością, a ich sława sięgała daleko poza region sudecki.

Porośnięte gęstym lasem, mroczne i niedostępne, zamieszkane przez dzikie zwierzęta i demony,
były uważane za królestwo legendarnego Ducha Gór. Dziś stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, a górująca nad nimi Śnieżka z roku na rok bije rekordy popularności wśród najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Dolnego Śląska.
Miłośnicy Karkonoszy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie sposób zebrać całej nagromadzonej przez wieki wiedzy o tych górach 555 zagadek
o Karkonoszach to małe kompendium tego, co warto o nich wiedzieć. Wszystko, co w nich najciekawsze, unikatowe, osobliwe, a przede wszystkim zagadkowe,
znalazło się w tej książce.
Autorzy starają się w przystępny i rzeczowy sposób ukazać esencję tych gór.
Warto udać się z Anią i Waldkiem w „zagadkową podróż”, na spotkanie z ludźmi, krajobrazami, przyrodą i dziedzictwem Karkonoszy.

Informacje dodatkowe o 555 zagadek o Karkonoszach:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2022-02-08
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 9788328375369
Liczba stron: 304

więcej

Kup książkę 555 zagadek o Karkonoszach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

555 zagadek o Karkonoszach - opinie o książce

Karkonosze to góry bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, górująca nad nimi Śnieżka to najczęściej odwiedzane miejsce na mapie Dolnego Śląska. Ci, którzy dobrze te góry znają i kochają pewnie dużo o nich wiedzą, ale na pewno nie wszystko, więc ta książka będzie dla nich idealna, żeby sprawdzić swoją wiedzę.
Książka jest bardzo fajnie zbudowana, podzielona jest na rozdziały, a każdy z nich ma inną tematykę, szczyty, kuchnia, ratownictwo, fauna i flora oraz wiele innych, pod każdym rozdziałem mamy rząd pytań, na które możemy spróbować udzielić odpowiedzi. Następnie po tych wszystkich pytaniach mamy dobrze rozwinięte odpowiedzi, możemy sobie o tych górach poczytać lub sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę. Ja dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na przykład takich, że na teren Karkonoszy próbowano sprowadzić różne gatunki zwierząt z Europy takie jak muflony, świstaki i kozice górskie, a także to jak wyglądały karkonoskie chałupy, a sądząc po opisie, były one naprawdę wyjątkowe.
Jak zawsze w takich publikacjach tak i tu mamy sporo pięknych zdjęć, które zachęcają, żeby odwiedzić to miejsce, z drugiej jednak strony jest tu ogrom tekstu, więc jest to książka bardziej dla pasjonata gór niż dla osoby, która tylko szuka kilku ogólnych informacji czy chce pooglądać widoki.
Zawsze jestem zachwycona takimi publikacjami, ponieważ w każdej zgromadzone jest dużo wiedzy tej najnowszej oraz tej z dawnych lat, więc osoby zaangażowane w zdobywanie informacji musiały się naprawdę napracować. Moim zdaniem okładka, jak i spora ilość tekstu może nie zachęcać potencjalnego czytelnika, ale już po kilka stronach ciężko się oderwać od czytania i z chęcią poznaje się ciekawostki. Ja nie znałam żadnych odpowiedzi, więc pominęłam pytania i od razu przeszłam do rozwinięcia, nie czytałam też po kolei, tylko zaczęłam od najbardziej interesujących mnie informacji, także jak widać, nie trzeba poznawać tej książki od początku do końca tylko tak, jak się chce.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy